Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen békát ehetnék? Csak a...

Milyen békát ehetnék? Csak a combját? Meg kell pucolni? Hogy süssem meg?

Figyelt kérdés
hallottam, h jobb a csirkénél, és több benne a kalória, meg a fehérje... gyúrok, és szeretnék békából izmot építeni... lehet h viccesnek hangzik, de komolyan kérdeztem, kérlek normális válaszokat írjatok.. köszönöm :)
2011. febr. 10. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az összes kétéltű, így minden békafaj is védett. Kivételt képeznek azok (és csak azok!) a példányok, amiket kizárólag étkezési célra tenyésztenek. Tehát úgy nem ehetsz békát, hogy fogsz egyet és megsütöd. Nem tudom, hol lehet venni békacombot, a jobb éttermekben szokott lenni, de elég magas áron. Egyszer a Gastroyalnál rendeltem. Ha viszont tényleg rendszeresen akarsz enni, elég mélyen a zsebedbe kell nyúlnod érte...
2011. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te, én elhittem mindaddig, hogy komolyan kérdeztél, amíg el nem olvastam azt, hogy "meg kell pucolni?"

Na, itt egy kicsit meginogtam.

Ha tényleg nem hülyítesz, írjál, vendéglős vagyok.

2011. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pesti vagy? Én rendszeresen járok vásárolni az újpalotai piacra, ott az egyik hetesnél (és még sok mindent lehet ott kapni, inkább bolt jellege van) szoktam kiírva látni. Múlthéten 3500 volt egy kiló, gondolom ez fagyasztott és már konyhakész. Egyébként Dunaszekcsőn van egy étterem ahova félévente 1-2szer lemegyünk, csak azért hogy békacombot ehessek.

Azt nem tudom hogy meg kell-e pucolni, de úgy emlékszem hogy nem voltak rajta "zöld cafatok", csak egy kevés.

2011. febr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Kecskeméten lakom és itt a Halászcsárdában van rántott békacomb , ettem is, nagyon finom. Nem drága, nem tudom honnan veszitek. egy 12 darabból álló köretes előételnek 1200 ft az ára. Citromot is adnak hozzá, nagyon laktató, tényleg finom.
2011. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, egyébként én úgy olvastam, h meg kell pucolni... a bőrét leszedjük vagy nem tudom... nah majd elmegyek egy kajáldába és megnézem h van -e békacomb :) egyébként Csongrád megyei vagyok
2011. febr. 12. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!