Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kb.20. kg. szalonnát négy...

Kb.20. kg. szalonnát négy hétig forgattam, először 4kg. sóba, ill. annak levébe. Egy nap száradás után kb.16 órát füstöltem szakaszosan, de a szalonna olyan mint a cipőtalp. Mit lehet még tenni, hogy ehető legyen?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tovább kell füstölni


nekünk egyhuzamba 2-3 napig füstölődött


bár ha veszed a fáradságot és elmész egy henteshez, az megmondja neked ,hogy hogy kell, vagy meg is csinálja

2011. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 doboszoli ***** válasza:
100%

Beleszaladtál egy csapdába, amit nem lehet felróni Neked.

Az éretlen, nem kihízott sertés szalonnájánál szokott ez a probléma jelentkezni.

Mi akik ezt tudjuk, így csináljuk:

Mielőtt sózóba kerül,10- 15 percig lobogó vízben kissé megfőzzük, majd sózás, lemosás, 12 órás 6%-os fedőpác, szikkasztás, füstölés. Ám ez a vonat elment.

Mit tehetsz?

Amit nyersen étkezésre szánsz, (a sütni, főzni való így maradhat) kezeld úgy mintha most lenne friss, ahogy leírtam. Tudom, macerás, dehát...

Legközelebbi vásárlásra: az érett szalonna, nyersen is lágy tapintású, csillogó fehér felületű, 4 cm-nél vastagabb. Ilyenben nem csalódhatsz, nem kell főzni sem.

2011. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
A szalonnát ahogy az első is írta legalább 2-3 nap, de sütésre főzésre így is kiváló.
2011. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 doboszoli ***** válasza:
92%
Miután a füstölés is vizet von el a szalonnából, nem számíthatunk puhulásra.
2011. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudtam DZ., hogy e kérdésnél is bizton számíthatnak Rád:))

üdv-e-

2011. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 doboszoli ***** válasza:

Nézz át az Otthon-Házimunkába.

Írtam egy kommentet a szétdobált alsógatyákkal kapcsolatosan.

Megdobod a hátast...

2011. febr. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!