Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem ajánlja a legtöbb...

Miért nem ajánlja a legtöbb háziorvos a nagydózisu vitaminok szedését?

Figyelt kérdés
Egyik rokonom rákos beteg és kemoterápiát javasolt neki a háziorvosa. Nem ment el rá, hanem nagydózisu, ha ugy tetszik mega dózisu vitaminokat szedett. Rövid időn belül elkezdett javulni, ma már teljesen egészséges. Azt mondta, hogy az orvosa nem hiszi el, hogy a vitaminoktól gyógyult meg. Miért nem tudnak erről a dokik?
2010. dec. 14. 23:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nem ajánlja a nagy dózisú vitaminokat, mert ha csak nincs hiány, teljesen fölösleges marék számra enni őket. Vannak olyan vitaminok, amiből nem tudunk annyit bevinni, mert ritkábban fordulnak elő, így a szervezet sem igényel belőle extra adagot. Pláne, hogy a legtöbb estben azt sem tudják, mire is kell az a baromi nagy adag vitamin, csak beveszik, mert attól majd "fú de egészségesek" lesznek. Hát nem egészen.
2010. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Én hiszek neki, megbizható ember, nem szokott hazudni, és azt mondja még mindig szedi ezeket a vitaminokat, mert sokkal jobb a közérzete is tőlük, nem viselik meg a napi stresszmennyiségek mint azelőtt. Ráadásul a felesége végre teherbe esett, mert eddig ez sem jött össze nekik. Teljesen más ember lett, nem idegeskedik már, mindig vidámnak látom. És örülök neki, lehet hogy én is kipróbálom ezeket a vitaminokat! De azért köszi a véleményeket.
2010. dec. 15. 21:08
 13/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy mi az igazság, de azt tudom, hogy hat éve elkezdtem kúraszerűen szedni nagy dózisú C-vitamint... és hat éve nem voltam beteg. Még egy megfázás se. Hozzá kell tenni, hogy pont azért kezdtem el, mert az a tipikus göthös típus voltam mindig is, aki telente kb kéthetente influenzát kapott, nyáron meg havonta egyszer megfázott. Addig agyonantibiotikumoztak. Aztán elegem lett, és kipróbáltam így. Az eredmény magáért beszél.
2010. dec. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért nem ajánlják, mert a legtöbb vitamin túladagolva súlyos betegségeket, szélsőséges esetekben akár halált is okozhat. Ez főként a zsírban oldódó vitaminokra jellemző, de a vízben oldódó C vitamin is okozhat vesekárosodást. Van úgy, hogy valaki spontán meggyógyul a rákból, több ilyen esetet is feljegyeztek, ehhez azonban a vitaminoknak semmi köze. Természetesen normál mértékben alkalmazva kiegészítőnek nagyon jók egy leromlott állapotú betegnél, de csak annak. A vitamin nem gyógyszer, nem csodaszer, hanem a szervezet működéséhez szükséges vegyület.
2010. dec. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha mindenki egészséges lenne, akkor nem lenne melójuk :)

Vagy csak nekem van üldözési mániám :)

2010. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Inkább a placebonak köszönheti a gyógyulását szerintem. Viszont zat hozzá kell tenni,hogy minden emberben vannak daganatos sejtek,de aki egészséges annak az immunrendszere felzabálja őket mielőtt elburjánzhatnának. Ennél fogva az mindig jól jön a rákos betegeknek ha pl a C vitamin adagjukat felemelik,amig tudnak sokat sportolnak ésatöbbi. Ma már a csapból is ez folyik,senkinek nem kell magyarázni hogy mivel lehet az immunrendszert erősiteni.Vannak direkt erre ktialált készitmények is.

Egyébként relative sok megmagyarázhatatlan dolog van a gyógyászatban (és minden más területen is). Utólag már senki nem fogja bebizonyitani,hogy őt a vitaminok gyógyitották e meg. Az viszont sokat számit,hogyha valaki nem adja fel.

2010. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Edesanyamnak palyzsmirigyrakja van. 5 eve derult ki, eleinte eleg volt a gyogyszeres kezeles, aztan jott egy mutet. 10%ot tavolitottak el a mirigybol. A mutet utan nemsokkal ujra kiujjult a betegsege, de ismet gyogyszerrel probalkoztak. Abban maradtak, hogy ha nem javul a helyzet, ismet eltavolitanak egy reszt, de az orvos bizott abban, hogy a megfelelo gyogyszeradaggal kordaban tudjak tartani a rakot, mert a kiujjulast idoben eszrevettek. Anya egyik ismerose ajanlotta neki a nagydozisu vitamin kurat, bar az orvos nem javasolta, megis belekezdett. 3 honap szedese utan olyan jol erezte magat, hogy abbahagyta a gyoszeres kezelest. Tele volt energiaval, sosem lattuk meg ennyire fittnek es egeszsegesnek. Boldogan ment a feleves ellenorzesre, de mar haza sem johetett. A vitaminok elnyomtak a tuneteket, az egesz mirigyet ki kellett venni, gyogyszereken el azota is, amik mellekhatasa miatt cukorbetegseg alakult ki nala.

Az orvosok nem akarnak rosszat a betegeknek, mindig hallgassunk rajuk, csodak persze tortenhetnek, de ne kisertsuk a sorsot, ha nem muszaly!

2010. dec. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mar ott santit a dolog, hogy a haziorvos javasolja a kemot. A haziorvos onkologushoz kuld, aki merlegeli a lehetosegeket, megbeszeli a pacienssel es eloirja a kezeles modjat.
2010. dec. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!