Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kávéfogyasztók! Mit ajánlotok?

Kávéfogyasztók! Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Karácsonyra apukámnak kévés dolgokat szeretnék venni. Egy olcsóbb, kb. 3000 Ft-os kávéfőzőre gondoltam, mellé kávés csokira és hát akkor illene már valami kávét is venni. DavidOff és Nescafe van neki rengeteg, szerintem már unja is, valami újat szeretnék adni neki. Valakinek van ötlete rá milyen márkák jók még? Apum reggel nagyon korán kel, szóval erős kávét szokott inni.
2010. dec. 1. 08:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* kávés
2010. dec. 1. 08:44
 2/14 anonim ***** válasza:
Segafredo nagyon finom. Vagy próbáld Frei Tamás valamelyik kávéját. DE bátran ajánlom még Tonio Lamborghini vagy a Vescovi kávét.
2010. dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is Frei Tamás kávét vennék neki a helyedben!:)
2010. dec. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Illy kávét is dicsérik, de elég drága.
2010. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha jó, minőségi kávét akarsz, akkor Illy, de a Segafredo is nagyon finom (piros), én is olyat iszok.
2010. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Ne a márka után menj!

Az -arabica- tipusú kávék a legfinomabbak.


De ha igazi inyencséget akarsz, akkor néhány plazában található olyan kávézó, ahol lehet kapni kimérve különböző pörkölésű különböző helyről származó KV-kat.

A KV féleségben kevésbé, de a pörkölés módja szerint nagy a különbség az ízekben.

(A magyaroknak inkább a közepes pörkölésű, fényezetlen bécsi stílus jön be)

Ezek a kimértek persze drágábbak és darálni is kell őket, de az ízük egy ünnepi hangulatban kárpótol.


A KV főző viszont lényeges!

A KV-t kb 93-96 Cfok körül kell átlúgozni. Csersav nélküli egyedi, jó ízt csak a meleg vizet átpréselő, nagynyomású, tehát nem a gőz erejét használó főzők adnak. Sajnos ezek 15e Ft körül kezdődnek.

A világ legjobb KV főzőit a régi kocsmákban találod, ahol karos fözővel készítették KV-t. Na az az igazi.


Üdv, Frenk

2010. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
valóban: kimérős lenne a legelegánsabb és legkülönlegesebb.
2010. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) Hétvégén körülnézek a tippjeitek alapján és kikérem nővérem véleményét. Mindenkinek ment a hasznos:)
2010. dec. 1. 11:38
 9/14 anonim ***** válasza:
A Dallmayr és a Lavazza is finom kávé.
2010. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Az a fő gond,hogy egy 3000 Ft.-os kávéfőző nem igazán főz jó kávét:(((((((
2010. dec. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!