Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pici barna bogarak a teában,...

Pici barna bogarak a teában, lisztben hogy lehetne kiirtani?

Figyelt kérdés
Pici kis barna bogarakat találtam a konyhaszekrényben, mindent ki is pakoltam szépen kitakarítottam a szekrényt aztán észrevettem, hogy a kamilla teában és a lisztben is vannak és még kis kukacok is voltak benne. Mi a fene lehet ez és hogy lehet kiirtani?
2010. nov. 29. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi barna bogár a dohánybogár. Nem tudsz ellene tenni, eredetileg benne vannak a peték a teákban és a zöldfűszerekben. Később, ha megfelelően meleg és párás környetetbe kerülnek, akkor kikelnek.


Én is nagyon sokat szenvedek velük, mert nálunk a konyhában meleg van. Úgy védekezem, hogy minden fűszert elzárok dobozokba, így ha fertőzés van, akkor csak egy doboz tartalmát kell kidobni. Eddig ez vált be a leginkább. Azóta ritkán jönnek.


Amúgy ha kikeltek, bármibe beleköltöznek (abba is, amiben eredetileg nem is voltak). Még a cayenne borsban is találtam, persze rögtön bele is haltak.


F/22

2010. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úúú de gáz. :( Olyan gusztustalanok, még az étvágyam is elmegy. És akkor semmi nem öli meg őket??? Mondjuk nekem is dobozban vannak a fűszerek, csak a liszt meg zsemlemorzsa, tea ilyenek nincsenek. De nagyon gázos a helyzet, mert a filteres teát kibontottam és már abban is van. De ráadásul nem is egy szekrényben van a tea és a liszt és ezek a kis mocskok átmentek egyikből a másikba...
2010. nov. 29. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet kapni BIOSTOP nevű élelmiszermolycsapdát, az megfogja őket.DM-ben is van, két db van egy csomagban.
2010. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jönnek mennek. Mondom én már vagy 2 éve küzdök velük. Vannak ilyen rovarcsapdák, de én nem rakok semmi ilyesmit az ételek közelébe az tuti. Másrészről, meg nem megoldás, hogy mindig, ha teát veszel, akkor veszel mellé rovarölőt is. Tehát a probléma gyökere az maga a fűszer, amiben benne vannak. Egyetlen jó megoldás, ha gyorsabban elfogyasztod őket, mint hogy kikelnének. Vagy pedig ha van olyan fűszernövényed, ami lassabban fogy, mondjuk kamilla tea, akkor egy hűvösebb helyen zárd el, pl a spájzban.
2010. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a BIOSTOP nem vegyszer, nem véletlenül árulják direkt élelmiszer közé...
2010. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam. De ettől függetlenül sem tartom jó ötletnek, hogy az év minden napján ott legyen a kaja közelében. A problémát magát kell megszüntetni, nem területileg kezelni.


Ha migréned van, akkor sem az a megoldás, hogy fejfájás csillapítót szedsz, hanem megkeresed az okát és megszünteted.

2010. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!