Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kérem írjatok nekem nyársdugó...

Kérem írjatok nekem nyársdugó verseket disznó ölésre. Köszönöm. Tudtok ilyet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem eddig azért nem kaptál választ,mert az emberek azt se tudják,mi az a nyársdugás.Én is csak abszolút véletlenül tudom,és mondhatom,nagyon hülye dolognak tartom,bár ez egy népszokás.Ez valami nagyon régi időkből maradhatott fenn,de akkorát ment előre az idő kereke,hogy szerintem csak nagyon-nagyon szűk körben ismeretes.Szerintem az lesz a legjobb,ha te írsz-mifelénk így szokták,még akkor is,ha nem valami szuper versek-mert mindig az adott helyzetre kell adaptálni-mekkora disznót vágtak,hányan vannak a böllérek meg a család stb.
2010. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Aki a belet mosta a teknőt tele fossa.

Aki a vért keverte a vékony fosás elérte.

A gazda álljon egy tökre és kiabállja ö a világ ökre.

.....néni pogácsája kigurult az utcára, .....bácsi görbe lába egyenessen fut utána.

Fut a nyúl a szántáson b*aszik a ......a padláson.

Mi ilyesmiket szoktunk írni

2015. dec. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Adjon Isten vörös boros jóestét, úgyhallottem disznót öltek, hurkát, kolbász jól töltöttek,én fogtam a disznó farkát, adjanak egy szál kalbászt.

Aki a belet mosta a teknőt telle fosta.

Aki a vért keverte a vékony fosás elérte.

A gazda álljon egy tökre és kiabállja, hogy a világ

ökre.

Kályha szélén az ecet látom ...... nincs eszed.

......... néni pogácsája kigurult az utcára a ......... bácsi görbe lába egyenesen fut utána.


Most egy kicsit csúnyák következnek, de falun ez így szokás, nálunk nem sértődnek meg, inkább röhögnek.


Fut a nyúl a szántáson b*szik a ......a padláson.

A ...........nak ígértünk egy tarisznyát a ........kopott pi****-t.

A.........bassza meg azt a szüzet aki az árok partján legeli a füvet.


A pontok helyére házigazda háziasszony, vagy akik részt vesznek a disznóvágáson, azoknak nevét írd.

2015. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Falu végén tarka macska b*ssza meg a házi gazda
2015. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!