Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha fáradt vagyok, és megiszok...

Ha fáradt vagyok, és megiszok egy energiaitalt, akkor könnyebben fog menni a tanulás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokszor fáradékony vagyok, és akár délután is befekszem az ágyba (ez részben a munkahelyem miatt van. Éjjeles műszak, stb). Viszont tanulnom kéne mert mellette levelezőre járok egyetemre.

Nem tervezem, hogy állandóan innám, de néha használna?


2010. nov. 4. 21:04
 1/5 anonim válasza:
Nekem úgy könnyebben megy.
2010. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ginzeng kapszula is segít.

(Persze azért ne egyszerre vedd be :))

2010. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem valamiért az energia ital nem hat:S. A kávé viszont nagyon jól beválik,és igen könnyebben fog menni:)

2010. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

nekem használ az energia ital és a kávé is. csak arra vigyázz h ne szokj rá, mert pl. én vizsgaidőszakban nem tudtam úgy elkezdeni a tanulást, hogy ne ittam volna meg egy energia italt. (szerintem már csak pszichésen kellett)Így majdnem minden nap ittam min 1-et! :S

Néha 1-1 azért nem árt! :D

2010. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a matektanárnőnk mondta, hogy évek óta figyelte, és kérdezte, ki mivel serkenti magát érettségire. És megfigyelte, hogy minden diák, aki energiaitalt ivott érettségi előtt/alatt, önmagához képest klasszisokkal rosszabbul teljesített, míg mások hozták a szintjüket. Azt mondta, a kávénál, kólánál, más italoknál ez nem így volt. Arra a következtetésre jutott, hogy az energiaital az agyban valami mást serkent, nem olyant, ami a gondolkodáshoz vagy tanuláshoz jó. De azt is mondta, hogy az is lehet, hogy csak a matekhoz nem jó az energiaital, hiszen bizonyos tantárgyakat másképp kell tanulni, nem ugyanúgy kell gondolkodni matekon, mint mondjuk törin. Azt nem tudja, hogy a többi tantárgynál van-e pozitív hatása az energiaitalnak. De ha ilyen gondolkodós, problémamegoldós feladat van, mint a matek, ahhoz nem ajánlja, de még az is lehet, hogy a memóriát igénylő tárgyaknál bejön.


Saját tapasztalatot viszont nem tudok mondani, mert én rosszul vagyok az energiaitaltól, ezért nem ihatok olyat.

2011. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!