Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a Repontos rendszerről?

Figyelt kérdés
Én szerintem egy nagy lehúzás. Én már nem is vásárlok visszaváltós üveget, inkább vettem egy víztisztítót és úgy iszok csapvizet, így nem veszek vizet már, ha koffein kell akkor kávét iszok vagy ha energia italt akarnák akkor por formában innám csak kerüljem el ezt a lehúzást. Ha meg alkoholt de én nem iszok alkoholt azt is megoldanám, inkább magamnak megcsinálnám vagy házi bort vennék csak kerüljem el ezt a marhaságot. De ez csak az én véleményem.

tegnap 21:33
1 2
 11/15 anonim válasza:
#8 *beleülsz
tegnap 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Pedig vissza kell adnia ha kéred.
tegnap 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12

Vissza kellene, de nem mindig adják vissza. Mikor hogy. Most már tudjátok hogy van ilyen is hogy nem fizetik ki készpénzben.

Meguntam. És még téged nevetnek ki itt a kasszánál ha reklamálsz! Mi az hogy te készpénzben akarod, meg mi az hogy te nem az egészet vásárlod le, nem kapsz te visszajárót se.

ma 00:02
 14/15 Odüsszeusz92 válasza:
Dühítő, hogy ha a legkisebb sérülés van a palackon már vagy nem is veszi be, vagy ha igen, nem ad érte semmit, bár ilyenkor legalább újrahasznosítja. Van az is, hogy az aldis palackot nem veszi vissza a pennys repont, szóval nem éppen fogyasztóbarát ez sem..
ma 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az EU újabb elmebeteg ötlete, ez van, mikor bölcsészek szakértik meg a környezetvédelmet (többek között). Ők erőltették ránk, itt Orbánra max annyit lehet ráhúzni, hogy okosba' átpasszolta a havercégnek és kicsit besegít a kevés automatával meg a FÉL ÉV türelmi idő után is össze-vissza csomagolásokkal.


A többit már a tipikus magyar mentalitás megoldja. A kisstílű boltosok lehúzása, hogy rászámolják arra is, ami nem az, a nagystílű áruházak öregróka trükkjei, hogy kiírják, hogy nem működik, pedig csak lusták üríteni/takarítani vagy direkt kitapasztalják, hogyan lehet elrontani, a passzív-agresszív tömeg, aki inkább magában mérgelődik, minthogy odaálljon, hogy "Na, akkor jogszabályilag most szépen visszaveszed KÉZZEL, mert KÖTELEZHETŐ vagy rá!" ugyanígy: "Visszaadod a KÉSZPÉNZT, mert én azt kérem, akkor is, ha nem vásárolok, mert erre is jogszabályilag kötelezhető vagy. Sőt, 30 Ft-os rágót is fizethetek kártyával, mert ez is JOGSZABÁLY.


Illetve a zsákos csövesek, a még nagyobb zsákos cigók meg a szerencsétlenkedő, de ráérős nyuggerek miatti 40 perces sorok annak is elveszik a kedvét, aki még rászánná magát, hogy visszaviszi időnként.


Sajnos a tipikus emberi mentalitás nem fog változni, kényelemből ugyanúgy meg fogja venni és maximum kidobja. De azt is belekeverve a kommunális hulladékba, hiszen "nehogymá' más járjon jól vele, másnak túl könnyű legyen!"


Ugyanez a kukáknál a látkép. Ahol normális szemetesek vannak ott kevesebb a szemét, nem türemkednek ki a flakonok, amiket akkor se nyomott össze az emberek 80%-a, mikor még arra tanították a lakosságot, illetve akkor is beledobálta a majdnem tele folyadékokat, amikor nem volt visszaválthatós és többet emelt a kukás, mint az erőemelő. Most legalább azokba lassabban telik, mert a tipikus hulladékokat összegyűjtik.


Ahol meg úgy építették fel a kukát, hogy nehogy ki lehessen bármit is venni belőle, ott szét vannak feszengetve, ki vannak hajlítva, ki vannak tépve belőle a zsákok, nem tudsz bele szemetet dobni úgy, hogy ne koszold össze magad. A kukásokat szintén nem irigylem, hogy naponta ürítsék ezeket a megrongált kukákat.

ma 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!