Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért károsak az ízfokozók?

Miért károsak az ízfokozók?

Figyelt kérdés

júl. 6. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Mert hosszú távon rákot is okozhatnak.
júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Van amelyik talán káros, van amelyik nem káros. Tudtad, hogy a síma cukor és só is ízfokozók? Nagyon sok fajtája van az ízfokozóknak. Konkrétan melyikre gondolsz?
júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-es.


Várok még további válaszokat is.


Ennyi erővel minden fűszer ízfokozó. A só tehát maradjon fűszer.


A(feldolgozott) cukornak pedig egyértelműen negatív hatásai vannak, fizikailag nem kevésszer tapasztaltam. (Nem, nem másnak a negatív hatását tapasztaltam.)


Mesterséges ízfokozókra gondoltam, mint például a TUC bacon-ös kekszen van vagy Maggi ételízesítőben, bár sokféle változatban kapható, de szerintem érthető, hogy milyenekre gondolok.

júl. 6. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Műanyagot enni káros, az nem étel.
júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Hol olvastál ilyet? Nem károsak, különben nem engedélyeznék őket. Nátrium-glutamát pl.:

[link]

A magyar oldal kevésbé részletes.

júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval a nátrium-glutamátra gondolsz. Az nem káros, mégcsak nem is mesterséges. Csomó zöldségben, húsban, tejben természetesen is benbe van. A mérték nyilván sokat számít, mint mindennél. Tiszta víz is tud káros lenni, ha túl sokat fogyasztasz belőle. A só viszont nem fűszer, tartósítószer és ízfokozó. Próbáld ki, még ha a cukrot megsózod az is finomabb lesz tőle! Lásd sóskaramella!
júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Nem tudjuk, mire gondol, csak példának írtam. Most hogy a sót említed, az tényleg káros napi kb. 5 g fölött. Elég sok konzerv ezt megközelíti.
júl. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!