Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha szülinapi...

Szerintetek, ha szülinapi bulit tartok a gyerekemnek és lesz a 12 főből 1 ember, aki laktózérzékeny, akkor illik laktozmentes tortát venni? Vagy az is megteszi, ha csinálok más sütit is, ami viszont laktozmentes lesz?

Figyelt kérdés

Mindenképp csokitortat szeretnék egyébként, arra is gondoltam, hogy 1-2 szelet laktozmentes csokitortat is veszek, és neki azt kínálom fel, ill. lesz laktozmentes kokuszkocka.

Köszi a válaszokat



#vendég #Laktózmentes torta
jún. 12. 20:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy nincs minden gyereknek valami más és más allergiája, intoleranciája vagy egyéb hisztériája, hogy a kérdező még hetekig pattoghasson, hogyan is szolgálja ki mindenki hisztijét.
jún. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
68%

Aki nem is evett nég kaktózmentes termèket, mit okoskodik?

De a többinek is, aki állítólag ismeri, de szerinte bem jó; egy vakteszten elbuknátok.

jún. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%

#11

Téged ki bántott? :D

jún. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%
Egy glutenmentes tortara nem szavaznek az egesz csapatnak mert ahhoz hozza kell szokni, sose ugyanaz. Dd a laktoz nem ilyen. Mar mindsnbol van laktozmsntes ami pont ugyanolyan mint a sima. Szoval sztem legyen a nagy torta is oylan
jún. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
21%

Ez egyébként nem úgy van, hogy a laktóz érzékenyek tudnak bevenni gyógyszert, hogy meg tudják enni a tejtermékeket is probléma mentesen? Tehát valójában neki kellene odafigyelnie erre, nem a világnak.


Továbbá a "laktózmentes" valójában nem laktóz mentes, hanem már hozzá van adva a laktáz enzim a tejhez, ami segít lebontani a tejcukrot. Úgy tudom, hogy marketing szempontból hívják laktózmentesnek, mert könnyebb eladni úgy, hogy valamitől mentes, mint úgy, hogy adalékanyaggal megspékelt.


Lényeg a lényeg: ez nem a te problémád, hanem az ételérzékenyeké. A te dolgod max. annyi, hogy felhívod a figyelmet az allergénekre. Bár szerintem az is az ő dolguk, hogy megkérdezzék, mi van benne.

jún. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%

Így van, ahogy a #14, #15 leírta. Ez nem olyan, mintha vegetáriánus lenne.

Én is laktózérzékeny vagyok, törekszem laktózmentesen táplálkozni, emellett mindig van nálam laktáz enzim tabletta is. Javarészt annak is igaza van, aki azt írta, hogy a laktózmentesnek nincs más íze, ez főleg akkor van így, ha pl. a hozzávaló tejszínt nem helyettesítik növényi alapanyaggal, hanem megveszik a laktózmentes tejszínt, ettől nem változik az íze.

jún. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
51%
Viszont abban biztos vagy, hogy csak laktózérzékeny és nem tejfehérje allergiája van!? Mert nagyon más a kettő, ennek ellenére gyakran keverik az emberek.
jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
70%
17. nem tudom miért lett lenyomva. A felvetese jogos. Van rokonom, aki ha olyan ételt eszik, amiben minimális mertékben van tej, életveszélyes állapotba kerül.
jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
38%
Jó megoldás ha veszel egy szelet mentes sütit nem kiközösítés.
jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
41%

1 ember miatt nem vennék egy egész tortát laktózmentesen, de hogy ő is tudjon ünnepelni majd 1-2 szelet laktózmentes tortát igen.


Amúgy ízre ugyanolyanok a laktózmentes dolgok. (Csak gyakoribb inkább a tejmentes, vegán süti a cukrászdákban mint a sima lm.)


Udv, egy laktozerzekeny

jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!