Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha minden nap eszek danone...

Ha minden nap eszek danone activiat az segít az emésztésben?

Figyelt kérdés
Szóval megyek töle minden nap wcre? mert egyszerűen borzalmas az emésztésem heti 2 szer ha sikerül produkálni valamit
2010. okt. 20. 16:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
engem semmi nem hajt meg, de a kaukázusi kefírtől még a tegnapi vonatot is elérem:))
2010. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az agyonreklámozott actívia nem ér semmit. Nekem a milli Janga kefír és sok zabkorpás keksz használt!
2010. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia! Gyógyszertárban lehet kapni "mana" rostos táplálékkiegészítőt. Kb. 3-400 forint, 20 darab van benne. Semmi másból nem áll, mint növényi rostokból. Naponta 1x pl. joghurtba belekevered, és megeszed. Nekem 2. nap után jó lett az emésztésem.
2010. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 cydor válasza:

sok rost és sok víz és mozogj többet!

a rosz emésztés oka a lassú bélműködés, ami lehet magas szénhidrát tartalomtól (nem csak az édesség, hanem tészta, burgonya rizs stb is)

rost: gümölcsökben főleg a héjjában, teljes kiörlésű gabonákban, biopontokban kapható búzakorpa, zabkorpa, amit joghurba keverhetsz stb.

a kínaiak azt mondják evés elött fél órán belül igyunk sokat, és evés közben is, de evés után ne.

együnk lassan, jól rágjuk meg a falatot, amíg folyóssá nem válik a szánkban (az ízeket is jobban fogjuk érezni!)

testtömegünknek 1/20-ni vizet igyunk meg minden nap tehát egy 80kg-os ember 4 liter vizet (ebbe a leves és teák beleszámítanak)

ha iszunk apró kortyokat igyunk ne igyunk meg egyszerre egy decinél többet, csak apránként.

evés után tegyünk meg 100 lépést.

este ne igyál sört.

jah és lehetőleg reggel 7kor (vagy amikor felébredsz) próbád a székletet üríteni. az inger egymás után 3szor jön, ha mindháromszor visszatartjuk, akkor alakul ki a székrekedés.


ezeket szép apránként bevezeted, helyre fogsz jönni. és még szervi bajok is eltűnhetnek, amik a lassú bélműködés miatt kialakulóban vannak.


vigyázz, ne hirtelen kezdj el sok rostot fogyasztani, mert az fájdalmas tud lenni.

kezdd a vízfogyasztás növelésével. ha már 3 litert megiszol, mehet a rost is rendesen.

egyébként vannak fogyókúrázóknak ajánlott almahéj/biralamahéj rostok, aminek még az íze is jó.


én mondjuk kék-zöld algát is ittam a rost elött, mert nekem volt hogy 2 hét alatt 2-szer volt székletem.

2010. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 cydor válasza:

jah és a hashajtás nem egyenlő a jó bélműködéssel.

az ha valakit meghajt a tej, vagy tejtermék az alkat kérdése (illetve táplálkozási szokások) állítólag a felnőtt emberek nagyrésze nem tudja megemészteni a tejet, ezért okoz hasmenést.

nekem ezzel soha sem volt gondom, paradicsomos képoszat, olajos hal, tej, must is jöhet, az sem okoz hasmenést.

bár az étolajjal és a margarinnal bánjunk nagyon csínján, több kárt okoz a belekben, mint mármi más.

fogyasszunk hőkezelés nélküli "szűz" olajakat, és csak sütés főzés után tegyük az ételekre, salátákra.

együnk olajos magvakat, és halat.

2010. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
hu köszönöm szépen ezek igazán nagyon tartalmas tanácsok :)
2010. nov. 14. 17:56
 17/17 anonim válasza:

Mindenkinek más válik be.

Sokan mondták, hogy vigyázniuk kell a káposztával, vagy nem ihatnak gyümölcsre vizet. Hát én még szilvára is ittam tejet (!) és egyáltalán nem hajtott meg.

A joghurt (bármilyen) viszont felgyorsítja a dolgokat. Mikor aznap még 3in1 instant kávét is ittam, még hamarabb kellett mennem vécére. Majdhogynem rögtön utána. Mondjuk nekem alapból nagyon gyors az emésztésem.. De inkább próbáld ki, ha két napig napi egyet eszel és semmi változás, akkor nem használ.

2011. jún. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!