Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen eszközzel tudok cukrot...

Milyen eszközzel tudok cukrot karamelizálni?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen konyhai "lángszóró", én úgy tudom hogy azzal lehet. Ha ezzel meg lehet csinálni, akkor leírnátok a nevét?


Köszönöm!


2010. okt. 17. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen lángszóró? Honnan veszed? Lábasban kell óvatosan olvasztani a kristálycukrot úgy karamelizálódik.
2010. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha pl. a créme brulee tetejére akarsz olvasztani, azt rendesen karamellizáló pisztolynak hívják, vagy konyhai lángszórónak, ha erre gondolsz, akkor: [link] Egyébként meg tudod oldani lábasban is; kellő mennyiséget teszel egy edénybe, és ahhoz, hogy kissé krémes legyen tégy bele néhány csepp vizet! :) Remélem tudtam segíteni! :)
2010. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az ára olyan 8-12 000 Ft körül van, de ha jó helyen veszed, biztos találsz olcsóbban! :) Előző voltam! :)
2010. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt gázforrasztónak hívják, én pont creme brulee-hez használok ilyet.

De ez csak akkor kell, ha valaminek a tetejére akarsz pirítani cukrot, egyébként simán lábasban olvadás után szépen karamelizálódik.

2010. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kürtőskalácsra kellene
2010. okt. 20. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!