Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A pacal mi pontosan?

A pacal mi pontosan?

Figyelt kérdés

Hasfal,gyomor?

vagy mi?

És tényleg egészségtelen?

Én imàdom,de szomszédom mondja,hogy ez nagyon kàros étel.


2008. dec. 29. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

én úgytom hogy a marha gyomra. az én apám is szereti :S

de szerintem nem káros... vagy nemtom... :D

2008. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Marhabendő, és egyátalán nem káros. Ha káros lenne, akkor káros lenne a zúzapörkölt is. Meg végső soron az egész hús. Miért káros a szomszédod szerint?
2008. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem mondja ö sem,de akàrmit veszek(zuza,pacal,lazac stb)

mindig olyan lenézö,szerinte gusztustalan,egészségtelen,ö csak a daràlthust,meg csirkemellet szereti.

Söt a combot veszek(csirke)mindig megkérdi:-de ugye bör nélkül fözöd majd?

Nem értem,miért rossz amit veszek....

2008. dec. 29. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

szerintem az a káros ha valaki ennyire válogatós. Nem lesz semmi bajod tőle, én is imádom. És a lazac meg aztán pláne... Nagyon sok vitamint csak a halból szerezhet az ember, azért mert nem vákuumcsomagolt fóliában árulják, attól ez még nem gusztustalan... :D

Mutattál már neki halfilét? az jól néz ki, szép rózsaszín, hátha tetszeni fog neki.

2008. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Ő valószínűleg nem szokott hozzá ezekhez az ízekhez, és azért nem szereti, vagy nem csinálták jól, amikor gyerek volt, rosszul lett tőle, rossz emlékei vannak, és akkor is van, hogy megundorodik valaki egy ételtől. Én ismerek olyan embert, aki így undorodott meg a mazsolától, bezabált egy csomót, és beteg lett tőle, azóta nem eszik mazsolát. Én pl. nem szeretem a halászlét, mert itthon soha nem volt menü, és amikor egyszer mégis úgy adódott, hogy megkóstoltam valahol, akkor nem ízlett, idegen volt nekem az íz. A spenót vagy sárgaborsó főzelék az iskolai menza réme volt, nem csinálták jól, így nem sikerült megszeretnem. A tojás levessel érdekesen jártam, azt se csinálták jól menzán, egyszer viszont valahol nagyon jól csinálták, és az ízlett, szóval azzal meg úgy vagyok, hogy attól függ. A csirke bőrét én pl. csak grillezve eszem meg, mert úgy ízlik, másképp nem, de nem zavar, ha együtt főzik, én úgyis leszedem magamnak... stb.


Nem kell bántani őt ezért, tőle ezek az ízek idegenek, te edd nyugodtan, ő másképp szokta meg.

2008. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Bizonyos fajta ételek nem olyan egészségesk, mint mások. A máj pl. egyrészt azért nem egészséges, mert veszettül zsíros - másrészt azért, mert ez bontja le a mérgeket, és ezek egy része felhalmozódik benne. A csirke bőre szintén nagyon zsíros - a tenger gyümölcseiben meg az óceán mérgező anyagai gyűlnek fel.

A pacalról nem tudok olyat, hogy bármi probléma lenne vele. Nagyon alaposan meg kell tisztítani - de utána semmi gond.

2008. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem kell túlzásba esni a májtól meg a tenger gyümölcseitől való félelemmel sem.


Legalábbis nem tudok róla, hogy valaki belehalt volna a rákba, hacsak nem valami olyan helyen csípte meg - élve...


Az ízekkel egyetértek, az én párom sem eszi meg azt, aminek az ízét nem ismeri, bár szerintem ez az emberi butaság teteje, h amit nem ismerünk, az nem is ízlik...

Engem a mai napig rá lehet venni minden újdonságra.

Aki ilyen problémával küszködik, tudom ajánlani, pici darabot csukott szemmel egyen meg, úgy jobban tud figyelni arra, hogy milyen hatással van az ízlelőbimbókra, és kevésbé gondol arra, "uramisten - halat eszek..."

2009. jan. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A pacal a marha gyomra és főként zsírt tartalmaz. 1 gr zsírban kétszer annyi energia van mint ugyanannyi fehérjében vagy szénhidrátban. Nem lesz semmi bajod a zsírtól , szüksége van rá a szervezetednek feltéve ha nem billen el a mérleg a zsírfogyasztás irányába. Nyugodtan eheted ha egészséges vagy és mozogsz. És mellesleg szerintem a pacalpöri nagyon finom...
2011. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad neki hogy egye csak a darálthúst az az egészséges, azt sem tudja mit daráltak le neki! :))))) Röhögd ki!
2011. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, szerintem a pl. a csirkecombba pont a bőre a legjobb :D Szerintem a szomszédod zsírfóbiás, szimplán csak ennyiről lehet szó... Hát, lelke rajta, valójában nem a zsírtól hízik az ember (legalább is ha nem fal mellé gabonát, meg "egészséges" tejtermékeket...), így ő is feleslegesen aggódik :D
2011. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!