Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sok ember habzsol mint egy...

Sok ember habzsol mint egy allat de mellette lusta mint egy diszno. Ez miert van?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
És egy dolgot még tegyünk hozzá: Bele is betegszik, illetve belehal! Én nem is azt mondanám, hogy sok ember, hanem a legtöbb ember (úgy 90 %) köztük a fiatalok is. Nekem se fér ez a fejembe, de kimondom, én egyszerűen primitívségnek tartom. Aki ilyen szinten nem törődik a testével, az egészségével, azt csak sajnálni tudom. Én próbálom meggyőzni az embereket (néha itt is), hogy normálisan, embernek való ételeket egyenek, de legfeljebb csak azok közül hallgat rám egy-kettő, akinél már baj van. És a baj hamar jön, a 40-50 éves emberek zöme már beteg, de az alatt is gyakoriak az emésztési problémák és egyéb rendellenességek. Ér ennyit egy gyorséttermi kaja vagy egy csomó hús, zsír, cukor?
2010. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
en is csak sajnalni tudom oket...es sokan nem ertik meg hogy egeszsegesen etkezni egy egesz eleten at kell...nemcsak 2 honapig,aztan utana jol befalnak a mc donaldsba,meg megesznek 1 jo nagy szelet tejszinhabos tortat es elmajszolgatnak a tv elott egy jo nagy chipset es varjak hogy majd lemenjen a felesleg. egyszeruen ki vagyok akadva.
2010. szept. 20. 15:40
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Talán mert állatok vagyunk. A legtöbben igen egoista módon szeretnek ennek ellenkzőjéből kiindulni, csak nem az a valóság. Tetszik vagy sem, ugyanazok az öszötnök és törvényszerűségek vonatkoznak ránk. Ugyanúgy a lehető legkisebb energiabefektetésse la lehető legnagyobb haszonhoz kívánunk jutni, energiát nem pazarlunk szívesen stb. Egy állat is pontosan ezt csinálná, nem véletlen, hogy megjelentek a városokban az elhízott házikedvencek...
2010. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

15.41: Hát ebben tévedsz. Egy állat mindig ösztönösen pontosan tudja, hogy miből és mennyit kell ennie, és egyáltalán nem eszik mást vagy többet. Elhízott állat nincs is a természetben.


Egy kisgyerek is ilyen tökéletes ösztönnel születik. A gond pont nem az állatságunkban, hanem az emberi viselkedésben van. Csak az ember eszik érzelmi alapon, meg élvezetből. Ezt a mintát egy kisgyerek is korán elsajátítja, és ezzel együtt megindul a lejtőn. Az emberrel összezártan élő háziállatok is kénytelen-kelletlen átveszik ezt a beteges mintát. De figyeld meg, hogy egy kis csecsemő is, meg egy háziállat is milyen erősen próbál tiltakozni kezdetben az erőszakkal beletömött kaja ellen! Aztán feladja, és az ember egy idő után már ezt a beteges kaját szokja meg és tartja jónak.

2010. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne penz, akkor tobben vasarolnanak zoldseget, friss hust, satobbi. De amig ilyen szar a helyzet marad a parizsis zsomle.
2010. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem azzal van a gond hogy mit eszel,hanem hogy mennyit,és milyen változatosan!

A mozgás hiánya meg fokozza a problémát,akkor is ha egészségesebben próbálsz étkezni!

2010. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
eloszor is: ezen a Foldon az egyetlen eloleny az ember aki nem a tulelesert szerzi meg a taplalekat hanem csak ugy zabal mert joleteben nem tudja mit csinaljon. meg az oroszlanok se esznek tobbet mikor jollaktak ... masodszor:egy nagy tevhit hogy penz kell az egeszseges elethez....nyilvan nem kell ahoz halat enni es draga eteleket hogy egeszsegesen eljunk. amugy meg altalaban az tortenik hogy sokan megzabalnak minden kajat amit csak talalnak es utana meg megveszik a jo draga feszesito kremeket meg a fogyasztoszereket, es meg sorolhatnam....es aki ezzel nem ert egyet azt csak sajnalni tudom.
2010. szept. 21. 15:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk (faluhelyen, nem Magyarországon) az ilyenekre azt szoktuk mondani:

Kinek milyen az evése, olyan a munkája!

(ha kapkodva, gyorsan, az ételt alig megrágva eszik, hozzátesszük: "Sz.rni a munkádra! :D)

2010. szept. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Szerintem sok múlik a lóvén. Ismerek olyat, aki hiába szeretne egészségesen élni, minden nap csak a sajtos és tejfölös tészta, vajas zsömle stb. kajákat tudja megcsinálni, mert olyan nagy a szegénység, és nem kell messzire mennünk. Nagyon sokan ezt nem tudják milyen, én sem szerencsére, csak azt látom hogy tengődnek a létminimumon hát jó hogy be fogja falni az egészet ami van, örül hogy enni tud! Örül hogy hazaesik a 10 óra munkából, nem hogy még sportoljon. Örülnek a havi 60-70 ezernek. Teljesen más világ. A változatosság akkor nem számít ha egyik nap krumplis tésztát eszel másik nap simát harmadik nap meg tejfölöst. Ha vki sportol és egészségesen kajál, és néha becsúszik egy junky food az nem baj! A full dagi ember meg már leszar mindent és semmi nem érdekli, jó hogy zabál hát már mit tud tenni, hiába van lóvéja. Én nem szeretem a dagikat. És mivel az étrendemből hiányzik a liszt és a cukor, mikor látok vki kezébe ilyen terméket mindig borzadok, hogy tudja-e mit eszik?És ált. akiket látok, dagik!
2010. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
egyetertek veled,de tudtommal ha valakinek majdhogynem nincs penze kajara...akkor nem tudom elkepzelni hogy kover. meg sosem lattam szegeny,amde kover embereket. en amugy olyan emberekre celoztam akik megtudjak venni a feszesitokremeket,meg ilyen es ehhez hasonlo cuccokat...de minden nap pl. a mc donaldsba nassolnak. es igaz hogy olcso a mc donalds de amit utt elkolt annyibol vehetne maganak mast is,es jollakna. na mindegy ,nem olyan egyszeru ezt megfogalmazni,de remelem sokan egyetertenek velem.
2010. szept. 27. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!