Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kérhetnék olyan süti receptet...

Kérhetnék olyan süti receptet amiben megmarad a bele nyomott minta?

Figyelt kérdés
Mint a linzer abban tudom hogy sütés után is látszik a minta. De mi van még?
2022. jún. 5. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

A linzer sem ilyen, az is inkább úgy működik, hogy rátesznek kivágott mintát.

Amire te gondolsz azt úgy tudnám elképzelni, hogy akár a linzer tésztát, de lehet leveles is kivágnak, és ráborítanak valamilyen töltelékre pl. almás pite. Nem írtad mi a cél, de lehet, hogy egyszerűbb bármilyen sütit sütni, és cukormázzal ráírni.

2022. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
sütipecsétes keksz recept pl?
2022. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen. Süti pecsétet szeretnék használni.
2022. jún. 5. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:
sima linzer szerű tészta, majd azt nyomsz bele amit csak szeretnél.
2022. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak abban maradtunk meg a minta, ami nem kel meg vagy nem emelkedik fel, tehát se tojás, se sütőpor, se élesztő nincs benne. De a sutipecsetet hasznalhatod dekoralasra fondantnal vagy marcipannál, amit a sütés után a sütiket tehetsz
2022. jún. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a tökéletes sütipecsétes keksz, anno egy Good Food újságból másoltam ki a receptet, azóta csak ezt készítem (ha sütipecséteset szeretnék).


Vajas keksz alaprecept (Kb. 50 db lesz belőle)

• 400 g liszt

• 100 g porcukor

• 200 g vaj

• 42 g hideg víz

• egy csipet só

Keverjük össze a száraz alapanyagokat (liszt, porcukor, só). Morzsoljuk hozzá a hideg vajat. Amikor nagyjából egyforma szemű morzsákat kapunk, öntsük hozzá a hideg vizet. Gyúrjuk egyneművé. Fél órát pihentessük a hűtőben.

Melegítsük elő a légkeveréses sütőt 180 fokra, és szaggassuk ki a kekszeket. A tésztába pecsételt felirat vagy minta sütés után is jól látható lesz. A kiszaggatott kekszeket helyezzük sütőlapra, és toljuk be a mélyhűtőbe legalább fél órára. (Vagy a normál hűtőbe másfél órára.) A lényeg, hogy jó hidegre hűljön. A hűtőből egyenesen a sütőbe tegyük, kb. 10 percig süssük. Figyeljük, nehogy megbarnuljon, megégjen a keksz.


Citromos keksz

Az alaprecepthez még:

• 42 g víz helyett 21 g víz és 21 g kifacsart citromlé

• 2 citrom reszelt héja

• fél vaníliarúd magja (vagy 2 teáskanál vanília aroma)


Kakaós keksz

Az alaprecepthez még:

• 400 g liszt helyett 370 g liszt

• 30 g kakaópor

• fél tk. őrölt gyömbér

• fél tk. őrölt fahéj


Megjegyzés: Ez az IGAZI vajas keksz. Tehát nem linzer, hanem KEKSZ. Roppanós, finom, megtartja a sütipecsét mintáját. (Sütipecséttel kipróbáltam!!!)

2022. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!