Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Változott az előre csomagolt...

Változott az előre csomagolt húsok fogyaszthatósági ideje?

Figyelt kérdés
Korábban rendszeresen vetten aznapi lejáratú húsokat féláron. Aztán kifogtam a Lidlben egy büdös marhahúst. Majd egy szintén büdös csirkemellet. Betudtam a balszerencsének. Erre ma vettem két csomag csirkecombot a Sparban. Az egyik tegnap (!) lejárt. A másik máig fogyasztható, de olyan büdös hogy az emberre rájön a hányinger. Újabb 700 Ft kuka. Nyilván befejeztem a közeli lejáratú húsok vásárlását, csak felmerül a kérdés hogy vajon tegnap még jó volt? Miért adnak neki olyan hosszú lejárati időt ameddig nyilvánvalóan nem áll el? Vajon ez a válasz a kormány azon döntésének, hogy két nappal lejárat előtt be kell szolgáltatni?
2022. márc. 26. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vásárlásnál, mindig meg kell nézni a szavatoság / fogyaszthatósági dátumát. Én eleve megse veszem azokat a termékeket amelyek aznap vagy a vásárlát követő napon jár le. Te is nézd meg az adott árú le járati / fogyaszthatósági dátumát mielőtt ki fizeted a pénztánál.
2022. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván az aznapi lejáratúakat eddig is azért vettem mert 50% kedvezmény van rájuk. De a fogyaszthatósági időn belül nem szabadna romlottnak lennie. Eddig nem is volt. Most meg folyamatosan
2022. márc. 26. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Na én meg Coca-Colával jártam már úgy, annó hogy még 2 hónap volt a szavatósági / fogyaszthatósági lejáratból. Tehát még a vásárlás napján még 2 hónapig érvényes lett volna a szavatossága. De ennek ellenére ki kelletett önteni még a vásárlás napján. Mert már a vásárlás napján romlott volt. Szóval ezzel csak azt akarom írni, hogy óvatosan a rövid határ idejű árúk meg vásárlásával. Hús és tej termékek esetén meg főleg nem veszünk meg aznapi lejártút. De ettem már félve le járt szavatosságú csokit, úgy hogy nem lett tőle semmi bajom. De akkor is légy óvatós a rövid lejáratú, vagy az aznap lejáratú szavatosságú élermiszerekkel.
2022. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Sokszor már azok a csirkék is nyalkasak, amik csak 10 nap múlva járnak le, főleg a madaras cégnél.

Sajtból bármikor veszek lejáros dolgot, húsból soha!

2022. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!