Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a paleolit...

Mi a véleményetek a paleolit táplálkozást tárgyaló könyvről?

Figyelt kérdés

Elhiszitek, hogy a burgonya, a rizs, cukor, gabonafélék és ezekből készült kenyér valóban bűnösek?

Annyiféle 'jóakaró', étkezési szokásokat tárgyaló, megreformáló tudományos alternatívák vannak már, de egyik sem állította még ezt....


2010. szept. 4. 22:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
7.49: Tényleg jól mondod: Sok mindenből lehet és kell tanulni, de semminek nem kell bedőlni. Alapelvként elfogadhatjuk, hogy lehetőleg minél kevésbé legyen feldolgozva a kajánk, minél kevésbé legyen mű, vegyszeres stb., de magában a paleolit táplálkozásban ebben a formában én sem hiszek. Tanulva a különböző véleményekből és hallgatva az ösztöneidre, a belső hangra (ha még megvan) neked kell kialakítani a számodra működő megoldást. Végül is a te testedről és a te életedről van szó. De azok is buták és korlátoltak, akik semmire se hallgatnak és bátran a halálba eszik magukat!
2010. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem igazán szokták hozzátenni, hogy abban a korban az átlagos életkor volt vagy 15 év...
2010. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
25 egészen pontosan:)) De a lényegen nem változtat.
2010. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
80%

Én ugyan nem olvastam a könyvet, nem is fogom, de szerintem a gyakori éhezés az a körülmény, amit nem venne át a mai ember az ősembertől. Márpedig állatkísérletek tanulsága szerint is az éhezés növeli az élettartamot és amúgy is egészséges.

Lehet, hogy erről írok egy könyvet, hogy éhezzünk kedvünkre :-)

2010. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet a makrobiotikával????

A paleolit táplálkozás tiltja ezek alapvető elemeit....

2010. szept. 5. 20:23
 16/16 anonim válasza:
75%
A könyvről kérdeztél, én azt is véleményezem. Szerintem életmód/fogyókúrás könyvnek egyszerűen csapnivaló. Kicsit többet is írhatott volna arról, mi az pontosan, amit el kell kerülnöm, és amit nem. Miért bogarásszam ki cca 300 oldal elolvasása után, hogy mi az ami gluténmentes??? Minimum egy étellistát csinálhatott volna!!! A fröcsögés bezzeg megy. Minennek ellenére a diétát elkezdtem, mert csak ez helyezi kilátásba az autoimmun nyavalyáim gyógyulását.
2010. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!