Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan "szerettessem" meg a...

Hogyan "szerettessem" meg a férjemmel a zöldségeket, zöldséges kajákat, salátákat? Másoknak sikerült valahogy?

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 14:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
egy jó salátaöntet, finom fűszerezés csodákra képes :)
2021. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. Én feladtam. Nem eszi meg, nem erőltetem.
2021. szept. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem sikerült, pedig én nagyrészben vegán ételeket eszem.
2021. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem szereti a nyers salátát, ne erőltesd. Ellenben lehet próbálkozni alternatívákkal, ha csak az számít, hogy zöldség legyen.

Pl párolt zöldbab a köret mellé(nem helyette!), zöldséges/babos rizs köretnek, különböző savanyúságok, zöldség alapú ételek(lecsó, hagymás bab, stb)

Én a saját példámból kiindulva a salátákat sehogyan sem szeretem. Ellenben főtt ételekbe belefőzve többet is meg tudok enni jó ízzel. Szintén, ugyan nem salátával eszem a rántott húst vagy a pörköltet, viszont egy szekér savanyúságot képes vagyok hozzá eltüntetni.

2021. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
37%

Egyszerű, nem kell megszerettetni vele ahhoz hogy megegye.. én annyit csináltam hogy megmondtam hogy mostantól más étrend szerint főzök, több zöldség, kevesebb hús, kevesebb krumpli, tészta, stb.. és ha ez nem tetszik főzhet magának, vagy rendelhet kaját.

Eleinte húzta a száját de főzni lusta volt rendelni meg nem volt kedve, végül mindig evett abból amit én főztem. Szép lassan megszokta, mostmár étteremben ha van zöldségköret azt megeszi, salátát is megeszi, szóval nyert ügy.

2021. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Miért kellene? Ha nem szereti, nem eszik és kész. Nehogy már ezt is szabályozni akard
2021. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Hozzá mentél, és utána akarod megváltoztatni?


Így fogadtad el, ahogy van, nem?

Elfogadtad, hogy mit eszik meg és mit nem.


Ha nem tudod így elfogadni, akkor miért mentél hozzá?

2021. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
chill :D Azzal semmi baj nincs, ha szeretné, hogy egészségesebben egyen. Nyilván nem kell ráerőltetni, de próbálkozni se szabad már?
2021. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 qkker1 ***** válasza:
16%

"én annyit csináltam hogy megmondtam hogy mostantól más étrend szerint főzök,"


Azzal a lendülettel raktalak volna ki! Egy normális kapcsolatban nincs ultimátum!

2021. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk az működött valamennyire, hogy magamnak zöldséges ételeket főztem (nem ehetek állati fehérjéket, allergiás vagyok ezekre), neki a megszokottakat. Egy idő után megpróbálgatta, amit én eszem, és lassan rájött, hogy azok is finomak.


De diretk rászoktatni semmi esélyed, felnőtt ember, ha nem akar egészségesen étkezni, akkor az az ő baja lesz.

2021. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!