Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan, miből készülnek, ill....

Hogyan, miből készülnek, ill. hogy állítják elő a granulátumos teákat?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Hipp babatea kapcsán merült fel a kérdés. 4 hónapos kortól adható, szerintem mű cucc. Természetesen finom, a 6 hónapos babám ezen kívül más folyadékot (víz, filteres tea) nem is hajlandó meginni. Így erre kényszerülök, mert kell a folyadék, de fogalmam sincs mit adok a gyereknek...
2010. aug. 29. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Jó kérdés. Az enyém is ezt issza, 4 hónapos kora óta (most két éves). Egy része cukor, az biztos.. meg aromák. De hogy hogy készül? :)
2010. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Konzervatívan gondolkodsz, mint az emberek nagy része, amit nem értesz az ördög műve. Egyszerűen fagyasztva szárítják, mint a porlevest meg a kávét: megfőzik, lefagyasztják és kihasználják, hogy alacsony nyomáson elszublimál a víz.
2010. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A granulátumos tea ugyanúgy valódi teából készül mint a Nescafé.Többe kerülne a mű mint a valódi.
2010. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bocipók ***** válasza:
68%
Élelmiszertechnológiát tanultam, a második válaszoló tökéletesen leírta a választ!
2010. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam meg köpködi kifele állandóan, pedig vettem már 3 fajtát is, én iszom, hogy ne romoljon meg. A babám többre értékel egy pohár vizet, mint ezeket a lötyiket.
2010. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha iszik a babád vizet, akkor minek veszel neki többféle vacak teát? Örülj neki, hogy issza. A miénk nem issza, azért kapja a teát.
2010. aug. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

"Egyszerűen fagyasztva szárítják, mint a porlevest meg a kávét"


Hát nem egészen.

Létezik a fagyasztva szárítás eljárása, de nagyon energiaigényes, ezért nem túl sűrűn használják. Ilyen esetben porlasztva szárítással dolgoznak. Úgy képzeld el, hogy a teát/kávét/kakaót egy több méter magas toronyszerű tartály tetején szétporlasztják (mint a permetezőgép). A tartályban forró levegő kering. Mire a cseppek leesnének az aljára, teljesen kiszáradnak. Így egy port kapunk. Ezt a port egy másik berendezésben egy kicsit visszanedvesítik, hogy granulátummá álljon össze. Ettől jobb lesz az oldódása.

A tea dobozán rajta van, hogy miből készítették, mennyiségileg csökkenő sorrendben.

Bocipók nem tudom hogy tanult technológiát, ha ez nem tudja.

2010. aug. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak is igaza van.Régen így készült a Lio kávé is. Azért hívták így,mert az eljárás neve: liofilizálás.
2010. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A liofilezés a fagyasztva szárítás szinonimája...
2010. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!