Miért leszek nagyon hamar éhes, ha gabonapelyhet reggelizek?
Nem vagyok nagy rajongója, ritkán eszem, de végszükség esetére tartok otthon egy doboz teljes kiőrlésű gabonapelyhet, ha nincs időm rendes kaját készíteni munka előtt, vagy nem volt időm bevásárolni, és nincs otthon semmi. (Váltott mászakban dolgozom, van olyan, hogy hazaérek hajnali kettőre, és mennem kell vissza délelőtt tizenegyre péld). Mandulatejjel szoktam enni, és nem jóllakásig, mondjuk semmit sem eszem addig, kis adagokat eszem, de gabonapehely után egy-két órával már veszettük éhes bírok lenni. Miért? Más is van így?
Chia maggal ugyanez a tapasztalatom.
A gabonapehely nagyon cukros, akkor is, ha teljeskiőrlésű, vagy Fit márkájú. Nem a szénhidrát mivolta a lényeg, hanem hanem gyors felszívódású szénhidrátokkal van tele (főleg a cukor miatt), és magas a glikémiás indexe. Dehát megdobja a vércukrot, aztán hirtelen be is zuhan tőle, amitől éhesnek érzed magad.
A zabpehely hasonszőrű gasztronómiai élmény, de sokkal jobb ilyen szempontból. Ha nem cukrozod (vagy csak nagyon kicsit teszel, ha mindenképp akarsz), akkor sokkal jobb eredménye lesz.
A zabpehely ebből a szempontból jobb.
Amit én szoktam: natúr zabpehely tejben. Rá magvak, mazsola, mogyoróvaj (opcionális), méz,. Vagy sósan eszem és akkor sajtot reszelek rá.
Tojás? Nem kell hűtőben tartani nyersen, hetekig eláll a konyhában.
Ha tartasz valami puffasztott rizs félét, akkor az is nagyon sokáig eláll, kenyér helyett. Már ha nem tudod kenyér nélkül megenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!