Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 2000 forintot kell beosztanom...

2000 forintot kell beosztanom 1 hétre ételre,hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
Miket lehet abból venni,hogy azért naponta egyek is valami keveset?
2020. okt. 19. 07:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Sok tészta, vagy rizs, az olcsó és laktat, magában is.
2020. okt. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
900.- Ft egy tescós 3 kilós krumpli, abból veszel kettőt, és eszed felváltva: hajában főve pirospaprikás-hagymás olajjal vagy zsírral, nem hiszem, hogy se egy kis olajad, se hagymád nem maradt semmi. Kockalevesben megfőzve. Hasábkrumplinak olajban sütve. Ha maradt tésztád, krumplis tésztának. Összetörve krumplipürének. Stb.
2020. okt. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi van otthon? Ez a teljes napodra van, vagy eszel mellette valamit máshol is? Csak ez a hét ilyen, vagy hosszútávon ennyi fog rendelkezésre állni?
2020. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

4-5 kiló csirkecomb ára..

Simán, két hétre is elég.

2020. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Tescóban 750 Ft egy kiló alsó csirkecomb.
2020. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Nehogy már a Tesco-ban vegyél 300 ft/kg áron krumplit, te jó ég!

Dömping van, a piacokon 100 Ft/kg, és ezt is ajánlom, piacon vegyél krumplit, millió és egy elkészítési módja van.


És kérdés, mi van otthon? Mert ha semmi, akkor valamilyen olcsó zsiradék kell feltétlenül, tojás, reggelire kenyér. Most járunk

3 kg krumpli 300 ft

10 db tojás 400 ft

1 liter olaj 400 ft

1 kg kenyér 350 ft

valamilyen hús, mondjuk csirkecombfilé 350 ft-ért (ez kb. 35 dkg, két adag)

tejföl 200 ft-ért


Nem tudom hol laksz, de simán tudsz gyűjteni diót erdőszélen, fasorban, de érik a vadalma is, vagy vadszilva.


Menüsor: feltételezve, hogy van otthon liszt, teafilter, cukor, só, lekvár esetleg


Hétfő:

lapcsánka (tojás nélkül); sztrapacska; bundás kenyér


kedd:

pirítós teával (feltételezem, hátha van otthon tea); krumplilángos (lekvárral vagy tejföllel megkenve); héjában sült krumpli főtt tojással


szerda:

tükörtojás; Kárpáti borzaska (lapcsánkába mártott hússzelet kisütve) tejföllel esetleg rizzsel, ha van; sült krumpli


csütörtök:

pirítós teával, diós/mákos/lekváros/cukros nudli; bundás kenyér


péntek:

lágy tojás pirítóssal, dödölle tejföllel, héjában sült krumpli


szombat

lapcsánka, brassói a hús másik felével, főtt tojás


vasárnap

pirítós teával, krumplifőzelék, burgonyagombóc (tölthető akármilyen gyümölccsel)

2020. okt. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Egy kilós kenyér kijön kb. 300 HUF-ból, ha szeletelt toastot veszel, az bőven el is áll egy hétig, ha pár nappal lejárat előtt van, féláron adják. Egy olcsóbb vajkrém hozzá kb. 350-400. Egy 10-es doboz tojás 350 kb, rántani, főzni. Én elvagyok ezen egy hétig, szegény egyetemistaként, persze én húst nem eszem, annak nem is tudom az árait. Folyadéknak egy doboz zöldtea vagy egy üveg citromlé és abból limonádé.
2020. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Meg jobb ( es olcsobb ) ha peldaul csirkemajat is veszel..

szerintem 2000 ft-bol siman ki lehet jonni.. az olajat/fuszereket nem szamolom bele, mert gondolom az van otthon..

1 kilo rizs, 1 kilo krumpli, 1 csomag teszta, ehez csirkecomb/maj, felvaltva, plusz egy kilo kenyer ( fagyasztani lehet, hogy el alljon es ne peneszesedjen) es egy tizes tojas.. vigan eleldegelsz belole, nyilvan a snackek meg edessegek nem fernek most bele a keretbe.

2020. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
82%
Nekem egyetemistaként kilóskenyér és desznózsír volt a majdnem mindennapi menü. Olcsón kijöttem
2020. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Krumpliból érdemes olcsó helyen többet venni, kalóriadús és jóval több vitamin van benne, mint a tésztában vagy a rizsben.


A csirkemáj is jó ötlet, ha akciós, vagy nem veszel meg 1 kg-t. Mert sajnos a máj sem igazán olcsó már, 700-800Ft/kg.Akkor már inkább valami akciós csirkecomb.

Ha olajat kell venni, akkor 400Ft-nál olcsóbban is kapsz, csak a pennyben nézd meg és ne interspar, vagy tesco.

Ha van otthon olaj, akkor vehetnél disznózsírt(olcsóbb, mint a kacsa, liba), mert tápláló és tápanyagok szempontjából is jobb, mint az olaj.

Ha leírod mi van otthon, akkor könnyebb lenne segíteni.

2020. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!