Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Boltban vásárolt direkt...

Boltban vásárolt direkt éjszakás zabkását lehet nem éjszakásként használni?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, hogy csak forró vizet önteni rá és kis idő múlva azon frissiben megenni?


Ezt a fajtát vettem:

[link]


és bár rá van írva meg olvastam is róla, hogy tej vagy növényi tej kíséretében kell hosszasan áztatni, én a sima zabpelyhet is mindig csak leforrázom és úgy eszem, főzés nélkül és ezzel is azt tenném, tej és sok idő nélkül. Lehet tőle bajom vagy csak nem tesz velem annyi jót, mintha sokáig áztatnám valami savas közegben?



#zabpehely #zabkása #éjszakás #overnight oats #éjszakás zabkása #éjszakás zabpehely
2020. aug. 23. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Bajod tuti nem lesz tole, maximum nem lesz olyan finom, nem ernek ossze annyira az izek, vagy ilyesmi. En a sima zabkasabol csinaltam anno ejszakasat, masnap elvittem reggelire munkaba, finomabb bolt, mint amit azonnal melegen eszek meg, de kb ennyi a kulonbseg szerintem.
2020. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Logikusnak hangzik a válaszod, bár azért is kérdeztem, mert azt is olvastam valahol, hogy azért spéci az éjszakázós, mert az mintha teljes kiőrlésű vagy hántolatlan lenne, bár ez kb. olyan, mint a teljes meg sima rizs közötti különbség: elkészítésre és íz különbségre sem sok, szerintem. :)


Ugye? Jó a példám?

2020. aug. 23. 10:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem ám, hogy az oldalára az összetevők közé az van írva, hogy teljes kiőrlésű zabpehelyből készült, ergo hiába van ráírva máshova az is, hogy éjszakázandó meg tejjel meg hűtőben tárolandó, ezek csak lehetőségek, de nem kötelezőek... Ugye... Asszem... :) Mint felszolgálási javaslatok, szerintem... :) Ugye? :)
2020. aug. 23. 11:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Saját kérdésem megfogalmazásán ("direkt éjszakás") kacagás - hahaha! :D Az összetevőket kell nézni mindig, nem a minden más reklámszöveget a csomagoláson, ugye? De rég tudom én már ezt és mégis bedőltem! :D Magamon is nevetek, haha! :D
2020. aug. 23. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem rengeteg ilyen cucc csak marketing, hogy a sima melle meg pluszban ezt IS vedd meg. Van pl ejszakai tampon is, ami nem hiszem, hogy annyival masabb lenne, a sima tampon is mukodik ejszaka. Meg ejszakai tea, de az is csak annyival masabb, hogy nincs benne gondolom koffein, de abbol is vehetsz ezerfele sima gyogyteat, amiben szinten nincs, kb felaron, egy zacsko citromfu kb ami nyugato hatasu, tokeletes elalvas elott, kb 300 ft. Meg kulon noi borotva ami azt hiszem dragabb, mint a ferfi, kozben meg a ferfi borotva altalaban sokkal jobb, mint a noi :DD
2020. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!