Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most akkor nem kell a kukoricá...

Most akkor nem kell a kukoricát levelével főzni?

Figyelt kérdés

Anyukám és nagymamám mindig úgy főzte a kukoricát, hogy a fazék alját és a kukoricák tetejét betakargatta a kukorica levelével.

Viszont a piacon járva azt tapasztaltam, hogy szinte az összes kukoricáról le van szedve a levele és csak egy vékony "fazoncsík" van meghagyva. Most akkor tulajdonképpen mindig is rosszul tudtam, hogy kell főzni?


2020. júl. 11. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is levelével főzzük és én csak olyan kukoricát veszek amin rajta van. Sokkal gusztusosabb mint a megpucolt össze-vissza fogdosott és dobált darabok.
2020. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vedd úgy, hogy megismételtem az 1-est!
2020. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A piacon a kukoricákat azért hámozzák meg, hogy látni lehessen milyen szemes és ne a vevők tépkedjék fel a héját. Az emberek 99%-a ugyanis nem látatlanban vesz kukoricát, hanem látni akarja mit vesz.

Én is levelével főzöm, mert én is úgy tanultam, de ha levél nélkülit veszek, azt nyilván úgy és semmi különbséget nem tapasztalok.

Ez csak megszokás, mert így láttuk az ősöktől.

És hogy fogdossák?

Kevesebben fogdossák a kukoricát, mint a gyümölcsöt, paprikát, paradicsomot, salátát (kifejezetten nyomkodják, mennyire fejes) vagy a káposztákat. Semmi gond nincs ezzel, meg lesz főzve.

2020. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy a szemek között tele megy kosszal, ezért veszek kifejezetten héjasat.
2020. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokkal édesebb ha a levelével főzöd meg én úgy vettem észre
2020. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!