Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » French press-hez milyen kávét...

French press-hez milyen kávét vegyek?

Figyelt kérdés
Kaptam egy ilyen french press kancsót/kávéfőzőt (azt sem tudom minek nevezzem). Azt olvastam, hogy durvább őrlésű kávé való hozzá. Nekem nincs őrlőm, így eddig is előre őrölt kávét vettem. Lehet kapni külön ehhez való őröltet? Ha igen, milyen árkategóriában mozognak? Hol keressem?
2020. jún. 3. 09:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem reped meg, hőálló üveg. Az edényed méretétől függenek a mennyiségek, ugyanannyit használj, mintha sima kávéfőzővel főznél kávét. Amuyg ha nem válik be, tejhabositonak is jó lesz
2020. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

(6-7-8 vagyok)


Én az alábbiak szerint csinálom. Felforralom a vizet vízforralóban. Beletöltök pár dl-t a french press üvegedénybe, és körbelötybölöm, hogy felforrósodjon az üveg. Aztán ezt a vizet áttöltöm a bögrémbe, amiből majd inni fogom a kávét (hogy azt is melegen tartsa). Aztán jön a kávé. Hát én elég sokat használok, a 3 adagra kb. másfél nagy adagolókanállal. (Mindjárt lemérem, ez mennyi). Erre ráöntök egy kevés forróvizet, kanállal elkeverem jól. Aztán felöntöm forróvízzel, kb. háromnegyedig. Ráteszem a fedelét, és várok 5 percet. Aztán lenyomom szép lassan, és kész.

2020. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Fél dl-es a mérőkanalam, elvileg ez három adaghoz való (ez van ráírva), de mint említettem, én másfél kanálnyit használok három adaghoz.
2020. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

#9: köszi a tipppet, már tervbe van véve ez a módszer. :-)

Ugyanis pont a hétvégén láttam egy ilyen kávés témájú műsort a Bayerische Rundfunk-on, és ott is bemutatták.


Amúgy nagyon érdekes infók voltak benne, pl. az, hogy míg egy gyári pörkölőben 600 fokon egy-másfél percig pörkölik a kávét, addig egy "manufaktúrában" 20 percig - így sokkal alaposabban átpörkölődnek a kávébabok, és nem égnek meg.


Na ez lesz a köv. projekt, hogy keresek itthon is valami kisipari pörkölőből való kávét. :)

2020. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!