Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » French press-hez milyen kávét...

French press-hez milyen kávét vegyek?

Figyelt kérdés
Kaptam egy ilyen french press kancsót/kávéfőzőt (azt sem tudom minek nevezzem). Azt olvastam, hogy durvább őrlésű kávé való hozzá. Nekem nincs őrlőm, így eddig is előre őrölt kávét vettem. Lehet kapni külön ehhez való őröltet? Ha igen, milyen árkategóriában mozognak? Hol keressem?
2020. jún. 3. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon nem hiszem hogy kaphato lenne, de a sima őrölt kaveval is jó lesz az.
2020. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem lesz nagyon zaccos?
2020. jún. 3. 10:21
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan, lassan nyomod le, akkor nem. Persze azt ne várd, hogy semmi zacc nem lesz benne.
2020. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor kipróbálom azzal, de nem hinném hogy nagy sikere lesz nálam. Nem is értem mi értelme van.
2020. jún. 3. 10:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Más, mint a főzött kávé. Lágyabb az íze. Én szeretem nagyon, momdjuk én kimondottan kávé függő vagyok, úgyhogy nekem jöhet mindenhogy
2020. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már vagy 2-3 éve ilyen kávét iszom, és legfeljebb az utolsó adag kávé alján van nagyon finom zacc. De ne úgy képzeld el, mint egy török kávénál.... Hanem a bögrében az alsó fél cm-nyi kávéban már van extrafinom zacc.

Egyszerre 3 adagot készítünk, és körforgás alapján kapja mindig más az "alsó" adagot. :-D :-D


Most éppen a Lidl prémiumkategóriás Kolumbiai kávéval kísérletezünk, egyelőre nagyon ízlik. :)

2020. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
az ára lemaradt (Lidl), 250 g /800 ft
2020. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#5: igen, én is kifejezetten szeretem ezt a lágyabb ízt! Nem azt mondom, hogy nem bírom meginni az espresso-t, de már nem is ízlik az az intenzív kávéíz. Legtöbbször capuccino-szerűt csinálok, sok tejhabbal. Nekem ez a tökéletes reggelire. :)
2020. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8!


Ez esetben javaslom próbáld ki a cold brew-t is. Ugyanúgy kávé a french press-be, csak forró víz helyett hideg rá és be 12 órára a hűtőbe. Reggel leszűröd és még van az alap a jegeskavehoz. Imadom

2020. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát akkor meglátjuk. Ha már itt van, egy esélyt adok neki.

Csak beleteszem a kávét és öntök rá forró vizet? Nem reped meg a kancsó? Mennyi kávé kell mennyi vízhez?

2020. jún. 3. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!