Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Avokádó ültetés, mit tegyek?

Avokádó ültetés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Február óta vízben ül az avokádó magom, van is egy kb 5-6 cm hosszú gyökere, viszont a tetejéből nem hajt semmi. Lehet, hogy ha most földbe ültetem pár hónap múlva szárat, és levelet bont?

2020. máj. 27. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Addig kellett volna csak várni, amíg megjelenik a gyoker.
2020. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! kb mennyi idő, míg megjelenik a szár?
2020. máj. 27. 17:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem tudom így már, régen ültettem. Talán két hét volt.
2020. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Hát, én ugye vízbe raktam, de nekem a gyökere ki se hajtott, csak megrepedt a mag. Nekünk benne volt kb 1 hónapig, de semmi, nem tudom miért, meg is rohadt. :( :D
2020. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vízbe rakni. Víz fölé kell, max picit érjen a vízbe. Általában gyufára szúrjak, ugy teszik viz fole. De nem mind gyokeretik ki. Nekem anno tan 10bol 2 gyokerezett ki, egy növekedett ültetés után, de azt is kinyírta a lányom....
2020. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kétnaponta cseréltem, és ott volt majd három hónapot napon, melegben vízben. a repedés csak az eleje.
2020. máj. 27. 18:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én úgy csináltam hogy leszedtem a baran vékogy héjat a magról és rögtön földbe ültetteten kellet várni pár hetet hogy fölül kihajtson ez kb 1 éve volt most 1 méter magas fácska lett belőle
2020. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Nekem minden avokádófám úgy kelt ki, hogy a magot (a barna hártyájával együtt) kétharmadáig földbe dugtam. Így nem látszik, hogy mikor ered gyökere, de úgy egy-másfél hónap elteltével elkezd szétnyílni a földből kilógó csúcsa és kb. 2 hónap múlva elkezd nőni belőle a szár. Nem kapkodja el. Nekem egyik se nőtt egy év alatt 1 méteresre, csak úgy 30-50 cm-re, időnként elhullajtják minden levelüket (5-7 db) és egy darabig csak a szár áll, aztán 2-3 év után már nem kopaszodnak fel többé.
2020. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!