Kezdőoldal » Otthon » Kert » Avokádó magot sikerült már...

Avokádó magot sikerült már valakinek elültetnie úgy hogy megeredt a növény?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron gyökereztettem magot, azóta vízben van, már rengeteg gyökere és 5 db levele van. Úgy gondoltam, hogy készen áll, hogy elültessem, de földbetétel után 1 nappal megbarnultak és elszáradtak a levélszélek. Mit csináltam rosszul? Sima fekete virágföldbe raktam, lehet, hogy az volt a baj? A magnak ki kell lógnia?

Köszönöm a válaszokat! :)



2015. júl. 22. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem van. Életemben egy avokádót vettem, vmikor télen, hogy akkor most megkóstoljuk. Hát nem jött be.

De a magját beletettem egy cserép földbe.

Én nem tettem vízbe előtte.

Most kb. fél méter magas. Egy vékony húsos szár (nem fás), nagyon kell vigyázni vele, elég könnyen letörhet. A tetején pedig 3 levél, azok olyan 8-10 centisek.

2015. júl. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dejó! :) Hát nekem nem megy sajnos ilyen könnyen. És milyen földbe raktad? Milyen gyakran locsolod?
2015. júl. 22. 07:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Kimentem az útra (falun lakom), és szedtem vakondtúrást.

Sokszor tettem már ebbe növényt.

Hetente 1x locsolok mindent, mindig vasárnap.

2015. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Nekem eddig kb. 6 magból egy nem kelt ki. Egyiknél sem vacakoltam vízzel, fogpiszkálóval, csak belenyomtam kétharmadáig a földbe, hogy csak a csücsök látszódjon ki vagy 1 centire, s így ~2 hónap alatt a földben gyökeret eresztett, majd szétnyílt a csúcs és kibújt a fa. Nekem az a tapasztalatom a vízben gyökereztetett növényekkel, hogy nem biztos, hogy túlélik a földbe ültetést, lehet, hogy eltörnek a gyökereik, vagy sokkot kapnak a változástól, nem tudom. Viszont az avokádó amúgy kicsit másképp viselkedik az első időkben, mint azt egy fiatal növénytől elvárnánk, pl. nekem eddig minden avokádóm az első 2-3 évben csak egy vékony szár volt, amin legtöbbször levél sem volt, mert mindig növesztett a 20-30 centis szár tetején 5-6 levelet, aztán pár hónapra rá egyszerre ledobta az összeset és kopaszon állt hónapokig, szóval nem keltette egy vidám növény látszatát. Később ezt a hülye szokását elhagyja szerencsére. A legidősebb avokádóm több mint 10 éves és most már nagyon dús, nagy levelei vannak és határozottan vidáman hajtja mindig az újakat. A többit meg elajándékoztam.
2017. márc. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Ja, hogy így félreérthető, szóval nekem eddig 6 próbálkozásból kb. egy volt sikertelen, a többi mind vidáman kikelt úgy, hogy csak földbe dugtam őket.
2017. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!