Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha dinnyét vásárolok hogyan...

Ha dinnyét vásárolok hogyan győződjek meg arról, hogy finomat választottam?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát meg kell szagolni, és meg kell jól kopogtatni..Csak sajnos nem tudom, hog ymilyen hangja kell legzen neki, ahhoz hogy tudjad h finom:))
2010. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki kopogtatja, de azt senki nem tudja h mit kell hallani XD eléggé zsákbamacska, de ha nagyobbat veszel akkor eleve kicsi az esélye hogy még éretlen. És nézd meg a szárát is, ha már el van száradva, akkor pár napja áll a boltban vagy küldöldről hozták.
2010. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha érett, lédús, akkor kong :) A szárát is nézd meg, ha zöld még, akkor frissen van szedve, azok jobbak, mint a száraz szárúak. Azok esetleg kásásak már.

Én továbbra is ott veszek csak, ahol lékelnek, bár most erről sok helyen leszoktak.

2010. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

hogyan győződjek meg arról hogy fi nomat választottam??

hát ha választottad akkor megvetted és így megkóstolod!

tudom most ez...+.....

de egyébkénta szára az nem mindig biztos mert lehet hogy éretlen de frisss!!!

akkor vegyél dinnyét amikor szezonja van nézd a szárát nelegyen túl nagy se túl kicsi + kopoktass(én ehez nemértek ezért én ezt kihagyom!)

2010. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyen veszed, ahol nem vágják fel, akkor 3. válaszoló.

De érdemesebb fél dinnyét venni, látszik az állagán, milyen. Vékony héj, érett piros hús, nem löttyedt, nem foltos, nincs elszakadva, nem ikrás, kilyukadva a húsa... szinte biztos, hogy finom. De ez kivülről nem látszik ugye.

Meg a nagy dinnyék finomabbak, mint a kicsit, ezért is érdemes inkább egy nagy felét megvenni, mint egy kicsi egészet.


Persze pl. tecsóban, egészben jóval olcsóbb, mint a zöldségesnél.

2010. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
medgyesit vegyél...azok tuti finomak..de vigyázz,mert sokan "hamísítják"
2010. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megkopogtatod, és ha kong akkor jó.

Az éretlen dinnyének "tök" hangja van.

2010. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bizony, kongania kell, mintha ures lenne:) Az a finom. A lekelesrol meg, az arusok pontosan tudjak, hol kell lekelni:D
2010. júl. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az árusok cukrosvizes, vagy mézes késsel lékelnek. ;)
2010. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket
2010. júl. 22. 00:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!