Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kell a babapiskóta...

Hogy kell a babapiskóta tortát sütés nélkül elkészíteni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Mamám azt túroval szokta megcsiálni. Az aljára rakta le őket...aztán rákarta a túrot, abban ugye cukor és akk mint egy téglalap ugy rakta össze..igaz turó ize van, de aki szereti annak semmi akadálya nincs :D
2008. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a következő babapiskótás tortát tudom sütés nélkül:


Kerek tortaforma aljára lerakod a babapiskótát, valamint a szélét is körbe rakod vele.


2 zacskós tejszínt tumixgéppel felversz kemény habbá 6 evőkanál cukorral.

(Közben egy bögrébe félig öntessz vizet, kb 1,5 dl, amibe egy fél csomag étkezési zselatint teszel, be mikróba, s felforralod, de vigyázz, figyelni kell, mert se perc alatt felforr, s kifut! Majd hagyod hűlni, néha megkavargatod, nehogy megkössön! )

Ha kemény a tejszín, mehet bele egy nagy 20%-os tejföl, ezzel is kavarod, majd a zselatint is öntsd bele.

Apróra vágott őszibarack befőttet kavarhasz bele, majd öntsd a formába, s mehet a hűtőbe egy éjszakára.

(Ízesítheted még úgy is, hogy tejföl helyett, egy nagy yogobella tetszőleges ízű joghurttal csinálod,


vagy fagyasztott epert felengedsz, kb 15 dkg-ot botmixerrel pépesítessz, s azt kevered a tejfölös verzióhoz barack helyett.


Könnyű, s gyorsan elkészíthető!

2008. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket,biztos finomak ezek a sütik.Régebben hallottam egy olyanról,ami pudingból,csoki öntettel készül,ha esetleg vki tudja,írja meg legyen szíves.
2008. nov. 19. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En is pudingbol szoktam csinalni,nem nagy vicc...en ugy szeretem h a baba piskotat kettobe torom,majd kivizezett formaba(h utanna ki tudjam boritani)boritom a tetszoleges izu pudingot es bele tomkodom a piskotat,de ha tobb idod van szepen le lehet retegezni.Majd ha kihult kiboritod 1 tortas tanyerra es csokimazzal bevonod,vagy siman csak tejszinhabot kensz ra.Nallunk mindenki imadja!
2008. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

*azt elfelejtettem irni ha szepen leretegzed,akkor lehet akar tobb szinu pudingbol is csinalni,es akkor meg latvanyosabb...

Remelem tudtam segiteni.

2008. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok,hogy leírtad,ezt a receptet vadászom már hónapok óta!
2008. nov. 21. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!