Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi történhet velem 1,5 liter...

Mi történhet velem 1,5 liter Kobra energiaitaltól?

Figyelt kérdés
Megittam a nagy melegbenb 1,5 litert belőle. Lesz valami bajom? Mondjuk én azt hallottam, hogy a Kobrában szinte alig van koffein, azért ilyen olcsó (110 Ft)
2010. jún. 30. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

én is most nyakaltam le belőle egy 1.5 literes üveggel,igaz nálunk 200 ft.

szerintem a vérkeringésre meg a szívre egyáltalán nincs jó hatással :(

2010. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Semmi. Amit a szervezet már nem hasznosít, azt kipisiled. Különféle mértéktelen mennyiségben elfogyasztott energiaitalok szép rikító sárgára-zöldre festik a vizeletet, és a szagán is érezheted, hogy ez csak átment rajtad. Tartósan fogyasztva ekkora mennyiségben már okozhat károkat, de hogy milyeneket, azt nem tudom. A szívnek-vesének-májnak biztosan nem használ.
2010. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Koffein mellékhatásai:


Tartós fogyasztás esetén enyhe tolerancia és addikció alakul ki, de ez nem tartós, néhány hetes „elvonókúra” megszünteti. 300 mg fölötti fogyasztás esetén kézremegést, erős szívdobogást, a fejben vértolulást idéz elő.


Halálos adagja: 5-10 g.


Nem tudom ebben a Kobrában mennyi a koffein. Az energiaitalokban leggyakrabban 32mg/100ml szokott lenni. Tehát a halálos adaghoz meg kellene innod egyszerre kb 20litert, ami képtelenség, mert ha előbb kihánynád, mint hogy fel tudna szívódni.

1,5 liternél, ha rövid idő alatt ittad meg egyszerre, a fenti tünetek jelentkezhetnek.

2010. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, eros szivdobogas es kezremeges, legalabbis nekem ez a tapasztalatom fel liter felett, igaz csak 1-szer probaltam es lenyomtam majdnem fel liter kaveval, de nem vagyok buszke ra es nem csinalok tobbet ilyet. Azert adjak az energiaitalt 250 milis kiszerelesben hogy tobbet ne igyal belole egyszerre.
2010. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
11.37: annyira korrekt válasz h csak csatlakozni tudok. Amúgy meg igyál valami mást, ha meleged van, mert az energiaital nem oltja a szomjat, sőt
2010. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én is most vettem 2litereset. 259Ft volt.

Amúgy :

Koffein- 32mg/100ml

Taurin- 400mg/100ml


Nálam is kézremegés, erős szívdobogás, esetleg szédülés jelentkezett, mikor sokat ittam belőle.

2010. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1,5 litert hugyozol:D
2010. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rorando válasza:
Ha naponta csak 1 et iszol meg akkor max ugy felpörögsz mint állat viszont a tul sok már szivrohamot okozhat!
2011. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!