Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért tilos az othello szőlőbő...

Miért tilos az othello szőlőből készült bort kereskedelemben árusítani?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 22:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szomszéd Béla Bácsi concord bora egér szagú és fosat. Kíváncsi lennék, ha kimérnék, milyen mennyiségben találnának benne emberi fogyasztásra alkalmatlan anyagokat. Felőlem csinálhatsz belőle jó bort is ő nem tud, az biztos. Egy-egy ellenpéldát lehet találni mindenre. Az kéne, hogy azonos eljárással egyszer szépen megcsinálni a borokat ezekből a gyümölcsökből és lemérni a valós értékeket.
2016. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Mojjo ***** válasza:
@11: Egyetértek. De nekem nem sikerült ilyen összehasonlításból származó eredményeket találnom semerre...
2016. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Akkor addig marad, ami a törvényben van. Hiába ágálsz és hozol 1-1 ellenpéldát, amik feltételezésekre építenek itt a gyakorin, ez nem fog megváltozni.

Kéne egy kémikus, vagy egy borász, aki ezt hajlandó végig csinálni, hogy legalább az egyik oldalt bizonyítsa.

De ha azt fogja belátni, hogy bizony rossz, akkor is lesz olyan, aki itt azt fogja állítani, hogy márpedig lehet másból rosszabbat csinálni. És ha azt mondja jó, akkor is lesznek, akiknek az "ismerőse" ettől vakult meg.

2016. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Mojjo ***** válasza:
@13: szerintem alapvetően félreérted, amiket mondok, érdemes lenne újra átfutnod.
2016. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Phoney ***** válasza:
52%

ma 19:32

Komlyan ez ilyen nehéz? Milyen törvényben? Minden alkoholos italban van metanol, nem baj? Áruld már el, mennyi metanol van az ohelloban és milyen törvény ellenzi ezt? Semmilyen. Magát az othellót tiltják, nem a metanoltartalmát.


Ahhoz kéne kémikus vagy borász, hogy bebizonyítsa a direkktermők mérgezőségét. Mert a „mérgező direkttermők” 100 éve során ezt eddig mindenki „elfelejtette” bebizonyítani.


Konkrétan szakirodalom is van róla, hogy a szakszerűen készült bor semmilyen szőlőből nem mérgező, de ha legalább feleannyira szeretnél olvasni, amennyira észt osztani, akkor ezt már megtaláltad volna a linkelt hszement keresztül.

2016. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

főni... ha igazán érdekelne a dolog, összefogtál volna a bortermelőkkel és nyújtottatok volna be törvény módosító nyilatkozatot.


Na hogy tetszik a stílusodat viszont látni? :)


Amíg itt riogatsz, nem lesz legális. A törvényt nem ésszel magyarázzák, hanem politikailag alkotják. Remélem nem hiszed, hogy ide belinkelt dokumentumok elegek ahhoz, hogy legális legyen a 100% othelló forgalomba helyezése Magyarországon. Lehet ebből személyeskedést is csinálni. Ettől még nem jutsz el oda, hogy eladhasd legálisan a borodat.

2016. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Mojjo ***** válasza:
76%
@16: úgy tűnik, nem csak engem értesz félre. Tényleg fuss neki újra a hozzászólásoknak, ezúttal értő jószándékkal. Én sem, és szinte bizonyosan a most általad megszólított fórumtárs nem rendelkezünk othello borral, és sehol nem látok ágálást és hasonlót. A magam részéről kifejezetten érthetetlennek is tartom, miért akarnának egyesek othelloval foglalkozni az x száznyi Vitis vinifera fajta helyett, amiből több tucatnyi szerepel Mo-on még OEM termékleírásokban is. Ettől teljesen függetlenül, ha valaki megkérdezi, hogy MIÉRT tilos othelloból bort készíteni, az a korrekt és teljes válasz, hogy a hivatalos indoklás szerint magas a metanoltartalma, ámde ezt semmilyen fellelhető bizonyíték nem tamasztja alá. Mert ez a helyzet, nem másért. Felesleges energiapazarlás minden mást mögéképzelned.
2016. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mojjó: Azért tilos, mert törvény szabályozza. Ennél egyszerűbben nem lehet elmondani.

A törvényben a direktermőkre vonatkozik a szabály. Az indoklás a metanol.


Nos, attól, mert tud valaki olyan bort csinálni direkttermőből, amiben ne lesz annyi metanol, mint abban, ami legális, attól még nem lesz legális.


És szerintetek ez nem igaz?

2016. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Mojjo ***** válasza:

@18: melyikünk, melyik hozzászólásában írta, hogy nem igaz? Ugye, hogy semelyikben :) Ismétlem: próbáld értő jószándékkal, hátsó indíttatások feltételezése nélkül újraolvasni a beszélgetést, mert valahol nagyon bevitted saját magad az erdőbe, és nem nagyon sikerül onnan kitalálnod.


Megpróbálok segíteni kicsit az értelmezésben: Természetesen azért tilos, mert a törvény tiltja, de ez hasonló indoklás lenne ahhoz, mintha azt mondanánk, hogy azért tilos, mert nem szabad. Ha valaki ennél kicsit szélesebb körű választ akar adni a feltett kérdésre, akkor ennél továbbmegy, és elkezd a mögötte húzódó indoklásról is beszélni, és ameddig a jelen lehetőségek engedik, azt is kicsit körbejárni. Ezt láthattad itt.

2016. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Phoney ***** válasza:

ma 17:00

Nem fogok össze, mert őszintén szólva nem izgat, hogy nem lehet othellót kapni. Nem is ittam még jó othello bort. Az izgat, hogy „mérgező direkttermőkről” magyaráznak, veszélyes metanoltartalom így meg úgy, konkrétum meg semmi (illetve konkrétumként igen alacsony értékekről beszélnek). A hülyeség izgat. Száz éven át ugyanígy volt „mérgező” az abszint. Mindenki elhitte bemondásra, aztán kiderült, hogy ha nem tekintélytiszteletre meg találgatásra alapoznak, hanem befáradnak az urak a laborba, akkor hirtelen semmi mérgezőt nem találnak semmiféle abszintban. (Külön vicces, hogy 1-2 évtizeddel az abszint tilalma után megint a franciák és megint az alkoholizmus elleni tehetetlenség miatt dobták be a direkttermőknél is a „mérgező, be kell tiltani” jokert. Persze nemcsak nekik voltak problémáik, úgyhogy akárcsak az abszintnál, itt is sok más ország kapott a készen kapott mítoszon.)


2016-ban ökölszabály, hogy ha egy régóta ismert élelmiszer „köztudottan mérgező”, akkor arról vagy lehet találni egy csomó tanulmányt, ami ezt alátámasztja, vagy baromság az egész. És hatványozottan igaz ez egy olyan ital esetén, ahol nincs helye az elméletgyártásnak, mert vagy ott van a metanol, vagy nincs.


A törvényi indoklás pedig nem tudomány, hanem politika. Ne keverjük össze a kettőt. Lehet, hogy azért döntöttek így, mert az engedélyezett szőlőkhöz képest *általánosságban több* bennük a metanol, és még csak nem is finomak, de ebből még nem az következik, hogy veszélyesen sok volna. Olyan értékeket írogatnak a direkttermőknél, ami töredéke pl. a pálinkában engedélyezett metanolaránynak. Most arról már ne is beszéljünk, mekkora blöff azt mondani, hogy az összes gyümölcsök közül pont csak a direkttermők metanoltartalma veszélyes. Milyen baromi praktikus, hogy véletlenül pont az a szőlő az egyetlen veszélyes gyümölcs a világon, ami egyben bortúltermelési válságot okoz, nem? A pektinbomba szilvából, almából, bármiből eközben nyugodtan lehet gyümölcsbort csinálni. Keresd a hibát.

2016. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!