Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy ha pár...

Miért van az, hogy ha pár napig nem iszom alkoholt, akkor nem lehet hozzámszólni?

Figyelt kérdés

Rendszeresen szoktam alkoholt inni, de néha szoktam tartani pár napos, vagy akár 1-2 hetes szüneteket is.

Azt vettem észre, hogy ha nem iszom, akkor az első 1-2 napban tiszta idegbeteg vagyok.

Ideges vagyok, ingerült, mindenre felkapom a vizet, csapkodok, stb.

Ez miért lehet?


2016. jún. 14. 12:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
88%
Alkoholista vagy!
2016. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvonási tünetek.
2016. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

-még egy szösszenet :


"Az alkoholistának nincs se tegnapja, se holnapja, se MÁJA!"

2016. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Phoney ***** válasza:
100%
Amikor rendszeresen iszol, elszoksz tőle, hogyan kell tartós józanság mellett kezelni az életet. Nevezhetjük a pszichés függőség részének, ahogyan pl. a dohányos ingerültségét is. Mondhatjuk úgy is, hogy rendszeresen inni érzelmileg nagyon kényelmes dolog, és nehéz ebből kizökkenni.
2016. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja, meg elaludni is alig bírok este, napközben meg szorongásos hullámaim vannak.

Aztán ha letelik 4-5 nap, max 1 hét, utána már minden oké.

2016. jún. 14. 14:11
 6/12 A kérdező kommentje:

4: Azt nem írtam, de soha nem szoktam berúgni és napközben soha nem is iszom, mindig csak este, mikor már otthon vagyok. És hiába iszok meg egy esete akár 1 üveg bort, részeg nem vagyok soha.

Tehát ha valaki beszél velem mondjuk telefonon, nem mondja meg hogy ittam.

2016. jún. 14. 14:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus nem jelenti azt, hogy reggeltől estig vedelsz és beszélni sem tudsz.

Azt jelenti, hogy nem tudsz meglenni alkohol nélkül.

És te nem tudsz. Kapd össze magad, mielőtt beleragadsz!

2016. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha nem tudnék meglenni alkohol nélkül, akkor nem tudnék tartani 1-2 hetes szüneteket sem.

Engem csupán az érdekel, hogy mi az oka, hogy olyankor másként viselkedek, meg nyugtalan vagyok, stb.

2016. jún. 14. 15:04
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Te leírtad, hogy meg tudsz lenni 1-2 hétig alkohol nélkül, csak épp egy hisztérika vagy akkor.

Mi meg leírtuk, hogy ez azért van, mert elvonási tüneteid vannak. A függőknek van elvonási tünete.

Még jobban a szádba rágjuk? Alkoholista vagy.

Még bőven van lehetőséged könnyűszerrel leszokni róla!

2016. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem ezt írtam, olvasd el mégegyszer!

Azt írtam, hogy az első 1-2 napban. De 4-5 nap, max 1 hét után már minden rendben.

2016. jún. 14. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!