Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Badacsonyi illetőt keresek!...

Badacsonyi illetőt keresek! Egy olyan problémám lenne, hogy a badacsonyi borozósoron melyik pincészet árul zweigelt bort, a bal szélső helyen? (ha szemben állunk a sorral)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy érettségi előtt állunk, ajándékot keresünk a tanároknak és a történelem tanárunk nagy bor rajongó, így egy jobb bort tervezünk neki ajándékozni. Édesapám szerint a legjobb vörösbor a badacsonyi zweigelt, azonban a pincészet nevére nem emlékszik sajna, csak annyira, hogy a bal szélső helyen lehetett kapni. Én rengeteg keresgéltem a neten, de nem sikerült rábukkannom. Így hát szeretném egy badacsonyi ember segítségét kérni, hogy nézze meg nekem, hogy ott mely pincészet zweigeltje kapható. (én Szegeden élek)

Nagyon-nagyon hálás lennék.



2016. ápr. 21. 15:58
 1/6 Mojjo ***** válasza:

Mondjuk badacsonyi zweigeltről én sem hallottam még, pedig ismerek nem kevés badacsonyi pincét, így engem is érdekelne :)

Egyébként, ha badacsonyi vörösbort akarsz (ami magában is kuriózum, mert Badacsony alapvetően egy fehérboros vidék) és szegedi vagy, akkor a Villa Tolnay Névtelen cuvée 2009-et én nagyon ajánlom. Vagy akár szintén a Villa Tolnay 2011-es Merlot-t (Magnus fantázianévvel árulják). Szegeden van Bortársaság üzlet, ott megveheted mindkettőt, és pofátlanul jó vörösek ennyi pénzért. A Merlot kissé drágább, de normálisabb vörösboros viszonylatban az is csak átlagos ár. És ha valóban nagy borrajongó a tanárotok, akkor a Villa Tolnay-t valószínűleg ismeri, minimum hallásból, és tudja, hogy igen jó borokat raknak le az asztalra. De ez csak egy tipp :)

2016. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi az ajánlatokat, de én ezt a bort keresem.

az 100%, hogy van ilyen, az is biztos, hogy ott, csak nem tudni, hogy melyik pince:(

pont az lenne a lényege, hogy kapna egy ismeretlen bort, megkóstolná, és klasszis lenne.

csak meg kéne találni:(

2016. ápr. 21. 16:21
 3/6 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha sikerül kideríteni a termelő nevét (és esetleg nem itt a GYK-n), akkor megkérhetlek, hogy megírd nekem? Akár itt, akár privátban. Kifejezetten érdekel, én is szívesen megkóstolnám :)

Köszi!

2016. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
persze:)
2016. ápr. 21. 16:34
 5/6 Mojjo ***** válasza:
100%
Köszi! :)
2016. ápr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DinsdalePiranha válasza:
Gondolom már nem aktuális, de a legjobb zweigelt (szerintem) a Borbely csaladi pinceszetnel van. Soron nem tudom aruljak-e, a pince a Badacsonytomajrol Kaptalantoti fele vezeto uton, a bal oldalon van. :)
2016. júl. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!