Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit gondoltok a bor es a...

Mit gondoltok a bor es a muveszetek kapcsolatarol?

Figyelt kérdés
Valamint erdekelne, hogy ha a kedvenc borotokat melyik muvesz korszakkal azonositanatok? Pl cserszegi fuszeres-reneszansz, keknyelu-art deco... Es miert?

2016. febr. 8. 14:40
 1/6 piriiiii ***** válasza:

Nagyon szeretem a jó borokat és még jobban a művészetet, ebben élek.

De én nem igazán látok kapcsolatot a kettő közt. Csak egy keveset. De azt sem igazán gyakorlati szinten.

2016. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolj Krudyra! A legjobb koltemenyeit a tabanban levo svab-vendel kis kocsmakban alkotta meg! Ha valami a bor es a muveszet kozott van kapocs! Gondolj csak a froccsre!
2016. febr. 8. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell itt a bort túlmisztifikálni. A legtöbb művészünk azért ivott bort, mert a bornak van kultúrája nálunk leginkább.

Az alkohol meg művészet kapcsolata annyi, hogy egy kis ittal beolajozza az agy fogaskerekeit, így mondjuk könnyebb írni, nincsen benned az a gátlás, hogy ez úgy is rossz lesz minek megírni.

2016. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
100%

Kb. minden más alkoholos italfajta is betöltötte már teljesen ugyanezt a szerepet különböző íróknál és egyéb művészeknél... gin, abszint, whisky, szaké; a bor csak egy az ilyen jellegű „múzsák” sorából.


Amikor 1-1 konkrét italt „művészek italának” állítanak be, akkor jellemzően egy adott hely és korszak egyik legnépszerűbb italáról van szó (lásd Krúdys példa), amit ott és akkor mindenki ivott, így a művészek is.

2016. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de azért nem fantasztikus ez az egész? :)
2016. febr. 8. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Saválló dupla falú acélban erjesztett, hordóban érlelt, minerális borokat kedvelem. Mivel ez egy modern technológiára épülő tudomány, leginkább a CNC gépek művészetét tudnám párhuzamba vonni ezzel - nem tudom melyik korszak illik ehhez.


Pezsgőt simán bele tudom helyezni a barokkba a sok csicsával, meg túlzásával együtt.


Pálinkát én a román korba tenném a maga egyszerűségével és szépségével. Ugyan úgy lehet gyönyörűt alkotni és a romok, amiket az emberekből csinál, az is hosszú évekig emlék marad.


Cab. Sauv, az valami komoly dolog, semmi vidámság, csupa lendület és erő: valami szoc-fos dolgot tudnék belelátni.


Cab. Franc - romantika. Fiatalos, szép, nem túl sokat mondó, de sokan szeretik, a sznobok nem tartják sokra, de egyszer ők is rajongtak érte.


Kövidinka, királyleányka - Arany Toldija. Egyszerűsége miatt.



Van egy ilyen kezdeményezés különben a veszprémi [link] társaságnál.

2016. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!