Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol érdemes jelenleg szőlőföld...

Hol érdemes jelenleg szőlőföldet venni?

Figyelt kérdés

Fejér megye és környékén? (lehet más megye is)

Borászkodáshoz, esetleg gyümölcsöshöz

Hol vannak jó bortermelő vidékek?

Melyikkel lenne érdemesebb most üzletszerűen foglalkozni , a bortermeléssel vagy az egyéb gyümölcsökkel?

Fogyasztói szemmel nézve elég széles a paletta a magyar borok piacán, én jó magam fehér boros vagyok ,de azt látom,hogy a boltok polcain a legtöbb ott marad,porosodik.



2015. jún. 16. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem sok ismereted és tapasztalatod lehet a szőlő és gyümölcs kertészettel kapcsolatosan! ednnek ellenére bele mersz vágni?
2015. jún. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A feltetelezesed helyes azonban ez tavlati dolog, a kerdesemre valaszolnal?

Koszonom

Egyebirant elvegeznek valamifele kepzest biztosan es ismeretsegi korben gyujtenek tapasztalatot mielott belevagnek. Az igazsag az,hogy engem ez erdekelne, szeretem a termeszetet es szeretem azt latni,ha a munkamnak kezzel foghato erteke van, erteket szeretnek teremteni.

Jo izlesem van a feher borok teren ugy erzem ezt az adottsagom kell kamatoztatnom.

2015. jún. 17. 08:05
 3/8 Mojjo ***** válasza:

Szia!


Estefelére igyekszem összeszedni a gondolataimat, meg pár infót, mindenesetre nem olyan egyszerű manapság a szőlőterület vásárlása. Akkor viszont, ha jól értem, a fehérbor érdekelne - ami pozitív dolog, mert Magyarország abban erős. Csak, hogy közelebb kerüljünk a dolgokhoz addig is: azt mondod, jó ízlésed van a fehérborokban. Nagyjából mi az az irányvonal, ami felé elmozdulnál? Milyen fajták, milyen stílusban?


Ja igen, egy borvidék-térkép:

[link]


Van valami kiemelt terület, amihez húzol? (A legtöbb sztár-területen aranyárban és nagyon nehezen lehet birtokhoz jutni. Pár évvel ezelőt még Tállyán - tokaji borvidék - jó áron megszerezhetett az ember első osztályú területeket, de mára az is sztárolt vidék lett... amiben még elég jó potenciált látok, viszont még nincsen az egekbe sztárolva, így esélyesebb szerezni valamit, az a Zalai borvidék, illetve a Mátrai - igen, ez utóbbit fehérhez is, maximálisan.)

2015. jún. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas vázlatod, távlati cél egyelőre

főleg a zöld szilváni felé húz a szívem , kissé mézes aromával.

2015. jún. 17. 08:56
 5/8 A kérdező kommentje:
valamint az olasz rizling, ottonel muskotály
2015. jún. 17. 08:59
 6/8 Mojjo ***** válasza:

Szia!


Elnézést a késői válaszért!


A zöldszilváni nehéz ügy lesz. Az olaszrizling meg ottonel muskotály kitűnő választás az általam említett Zalai borvidéken, de a Mátrában is, esetleg még a Balaton-felvidéki borvidék az, amit megemlítenék, ahol látok esélyt arra, hogy nem csillagászati áron lehet szőlőhöz jutni. Annak is a nyugati részén.

De igazából a legjobb, amit tehetsz az az, hogy magad megtapasztalod, hogy melyik borvidék milyen, mire képes borban, mely borfajták állnak jól neki, maga a vidék hogy tetszik neked... én úgy gondolom, hogy ennek szerelemnek kell lennie, másképp nincs értelme.


A zöldszilvánira visszatérve, minden borvidéken megvan az ún. engedélyezett fajták listája. Ez a lista nem azt mutatja meg, hogy ott kizárólag olyan szőlőt lehet ültetni, viszont csak a listán szereplő szőlőfajtákból készült borok palackjaira lehet ráírni a borvidék nevét - magyarán csak azokból lehet OEM (oltalom alatt álló eredetmegjelölésű) borokat előállítani. Ezeken a listákon a zöldszilváni nem szokott rajta lenni - most fejből nem tudok egy borvidéket sem, ahol rajta lenne, könnyen lehet, hogy az egész országban nincs ilyen. Ezeket a borokat is le lehet palackozni, csak épp más eredetvédelmi kategóriába fognak esni.


Egyébként ez egy igen-igen melós szakma, rengeteg szívással. Nagyon nagy szerelem kell, hogy valaki ebbe belevágjon, és akkor sem a gyors és biztos meggazdagodás tuti receptje. Viszont, ha valaki tényleg szereti ezekkel együtt is, akkor nagyon szép tud lenni.

2015. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszod

Zöld szilváni pázmándit ittam, nem OEM-es nagyon jó volt,

állítólag lejáratták a nevét,ezért nem is lehet nagyon kapni.

2015. jún. 18. 18:16
 8/8 A kérdező kommentje:
balaton-felvidék lesz szerintem , nagyon szép helyek vannak ott ,de ez még távlati
2015. jún. 18. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!