Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tokaji szamorodni helyett...

Tokaji szamorodni helyett édes víz?

Figyelt kérdés
Vettem szülinapomra egy üveg Tokaji szamorodnit Pennyben, akciós volt, 1000 Ft., kinyitottuk és valami édes vízszerű förmedvény volt benne, nem lehetett meginni, kuka lett a vége. Úgy emlékszem régen a szamorodni finom desszertbor volt, megváltozott volna?

2015. febr. 19. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Azt gondolom, hogy ez egy KAMU kérdés. Ha igaz lenne, akkor visszavitted VOLNA a boltba, ahol ellenőrizni lehetett VOLNA, hogy csakugyan csalás történt-e.
2015. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagy a haverjai átverték.
2015. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy a csudába lenne kamu. Nem volt már meg a blokkom, mert 2 hete vettem és a szülinapi ebédemen bontottuk fel, de senki nem tudta meginni, olyan rossz volt.blokk nélkül hiába vittem volna vissza, de nem gondoltam, hogy egy bor ennyire vacak lehet, ami régen finom volt.
2015. febr. 19. 16:18
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen haverjaim? Én vettem a bort, ünnepi ebédem nyitottuk ki az asztalnál, nem lehet semmiféle átverés.
2015. febr. 19. 16:19
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem győztél meg, mert ugyanolyan bort tudsz venni, és a helyszínen ellenőrizheted az üzletvezetővel és tanúkkal együtt. KAMU!
2015. febr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"szamorodni finom desszertbor volt,"


Azért azt érdemes megjegyezni, hogy szamorodniból jónéhány fajta van, és igen, vannak köztük kimondottan silány minőségűek.

Ez adott bortól, évjárattól, pincészettől függ.

Gondolom nem véletlenül volt akciós...


Bár az is igaz, hogy azért fehér borból egy 1000 ft-os ár kategória az már egész kellemes alsó-közép osztály, ilyenekre már nem szokták azt mondani, hogy ihatatlan.


Lehet, hogy a tárolással volt valami gond, ami a minőségére is kihatott, és azért akciózták le...

2015. febr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként konkrétan melyik pincészet, melyik bora?
2015. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2012-es évjárat, nincs rajta, hogy milyen pincészet, csak hogy ki forgalmazza és palackozta.
2015. febr. 19. 16:56
 9/11 Mojjo ***** válasza:

Milyen színe volt az italnak?


Amúgy egy 1000 forintos "szamorodni", még akkor is, ha nem átverés, nem épp egy bizalomgerjesztő valami. A szamorodni úgy 2500-3000 forint környékén kezdődik bolti áron.


Ha akarsz jó Szamorodnit inni legjobb áron ezeket ajánlom:

[link]

vagy

[link]


Vannak borfajták, amiket _talán_ már ezer forintért meg merhet valaki venni - egy cserszegi fűszeres, vagy irsai olivér pl - de a legtöbb bornál az még a hulladék kategória sajnos. A szamorodni fokozottan ilyen.


Nem is tudom, kitől hallottam, de igazán talló az a megfogalmazás, hogy ilyenkor az ember nem olcsón vesz bort, hanem nagyon drgán veszi meg a bor illúzióját. Így lesz az olcsóbb a drágább.

2015. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem volt olyan szép színe, mint ennek a drágának, inkább világos, olyan szalmasárga. Fel is tűnt amikor vettem, hogy túl világos és emlékeimben amikor régen ittam szamorodnit, az sötebb volt, nem is tudtam, hogy van többfajta, azt hittem, hogy a szamorodni mind egyforma. :-)) Nem vagyok egy nagy borivó, csak alkalmanként veszünk bort.

Nos így jártam. Maradok a a jóféle, testes száraz vörösbornál ha újra szülinap, vagy névnap lesz, azokban még nem csalódtam, igaz nem is 1000 Ft-ért szoktam venni, hanem jóval drágábban.

2015. febr. 20. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!