Szerintem ez hülyeség. Szerinted?
Azt mondják hogy meg lehet különböztetni a pálinka ízéből hogy réz vagy rozsdamentesbe főzték a pálinkát.
És hogy fával vagy gázzal gyújtottak alá.
No meg hogy a nagyöregek még azt is megállapítják hogy bükk fa lángján főzték-ée vagy sem.
Nem hülyeség, tapasztalt fogyasztók meg tudják különböztetni az italokat ilyen apróságok alapján is.
A pálinkához nem értek, de de a whisky-hez mondhatom hogy elég jól, és lehet érezni azt hogy milyen fából készült hordóban pihent pl.
Hogy látott-e a szeszpára rézfelületet, az nagyban befolyásolja a minőségét, szóval a megfelelő tapasztalattal nagyon is nyilvánvaló a különbség. Emellett gyakran az üstöknek is van egy jellegzetes íze, ami csak az utópárlatban erős igazán (fazékíz), de egyesek a rendesen vágott párlatban is azonosítani tudják.
Hogy fával vagy gázzal fűtötték, annak szerintem max. akkor lehetne valami jelentősége (bár nekem ez is gyanús), ha szimplafalú üstben főznek cefrét, így a láng ereje és mozgása közvetlen hatással van a cefrére. Ez viszont keverővel is leégésveszélyes, ezért már csak otthon divat. (A tapasztaltak szerint kétféle ember főz cefrét szimplafalúban: aki már égette oda, és aki csak ezután fogja:)
Konkrétan a bükkfás tüzelés fel nem fogom, hogyan lehetne hatással a párlat jellegére, hacsak nem füstöl be a helyiségbe és szennyezi meg közvetlenül a szeszt. (Hogy miben érlelik, az azért egy iciripicirit közvetlenebb dolog annál, mint hogy mivel gyújtottak az üst alá...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!