Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 1üveg bor (0,75l) 12,5% alk)...

1üveg bor (0,75l) 12,5% alk) átszámítva mennyi feles töménynek felel meg pl jager?

Figyelt kérdés
vagy ezt így nem lehet meghatározni? valakit jobban ki üt a bor mint a tömény?
2014. nov. 5. 22:02
 1/8 anonim válasza:
hat szerintem csak akkor utos ha osszekevered marmint megiszol eg uveg bort es utanna ket felest. attol sokkal hamarabb be lehet rugni mintha csak az eggyik fajtat iszod. de ez attol is fugg h ku mennyir birja a piat , mert ha vki a tomenyet jol birja,akkor a bort vagy sort meg jobban
2014. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Jäger kb 3-szor olyan erős, mint az említett bor, így csak el kell osztani a térfogatot szintén hárommal, tehát kb 2 és fél deci Jägernek felel meg a 0,75 deci bor.
2014. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de én már láttam olyat is hogy valaki megivott és 1 üveg jagert, de viszont elmondása szerint 2deci borttól már fejre áll, az hogy van akkor?
2014. nov. 5. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem így működik. Nem mindegy az egyszerre bevitt alkoholmennyiség (dózis). A feles mindenkit jobban üt ki, mint ugyan annyi alkoholnak megfelelő bor, ugyanis a bor ilyen szempontból "hígított". Ez olyan, mint a hosszúkávé, rövidkávé esete, ugyan annyi koffein van benne, csak az egyiket vizezik, ami miatt már nem hat olyan élénken, mint a rövidkávé. Ezért szokták tanácsolni, hogy nagy ivászatok közben fogyassz néha 1-1 pohár vizet is, ami hígítja a véralkoholszintedet, így nehezebben rúgsz be.
2014. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
elso vok. en ismerek.olyan embert ( hozzateszem nem alkoholista ) aki ha egesz nap vodkat iszik van h semmi.gondja nincsen, ugyanigy ha masik alkalommal, egesz nap bort iszik.( ugyanannyi mennyiseget mint vodkabol) akkor sincs gond. a gond akkor van nala pl delelott hort iszik es megiszik 2-3 felest. akkor tuti kiuti magat
2014. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Más enzimek kellenek lebontásukhoz!

(Az a japán, aki naponta vedeli a szakét, 2-3 dl bortól fejre áll!)

2014. nov. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
750 ml 12.5%-os bor 250 ml 37.5%-os vodka alkoholtartalmával egyenértékű. Mert ugye ha egyik 3-szor olyan erős abbol harmadannyiban van ugyanannyi alkohol. Jagerből valamivel több mint 250ml-ben van a 750ml bornak megfelelő alkohol mivel az gyengébb mint a vodka, 35%-os. Ez azonban nem feltétlenül jelenti azt hogy ugyanolyan hatást ér el azonos mennyiségű szesz. Én is ismerek olyant aki ha 1 óra alatt megiszik fél liter vodkát nem olyan részeg mint ha 3 óra alatt inna meg 5 sört, meg olyat is aki egy egész éjjel tartó buli alatt megiszik 1 liter pálinkát komolyabb baj nélkül de egy liter bortól meg széthányja magát. A legtöbb ember viszont pont hogy a töményet bírja szarabbul mint a sört meg a bort.
2014. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"én már láttam olyat, aki..."

Ha nagyanyám gőzmozdony lenne, ingyen mehetnék Kanizsára!


Nagyon sok mindentől függ, hogy ki mennyi italtól áll be. Ebbe had ne menjünk bele, mert legalább egy tucat tényezőt fel lehet sorolni.

Nekem már volt 25 sörös éjszakám is, amiből minden képkocka megmaradt és volt 1 pohár sörös részegedésem is. Ha az eddigi válaszokban nem találtad meg, amit kerestél, akkor ajánlom neked az alábbi linket:


[link]


Aztán érezd jól magad!

2014. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!