Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Igaz hogy cefre készitésnél...

Igaz hogy cefre készitésnél pl 20l hordoba egszerre tegyük bele a gyümit. Ha nem igy csinálom mi baj? Mert én ugy csinálom hogy délelőtt teszek, délbe, este gyümölcsöt . Ez igy gátolja az erjedést?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 11:27
 1/5 Phoney ***** válasza:

Akkor te most napjában háromszor cefrézel, vagy csak pakolod a hordóba a gyümölcsöt? Mert az még nem cefre.


A lényeg az, hogy cefrézés előtt az összes gyümölcs friss legyen (nem romlott, nem erjedt), és ezeket egyszerre cefrézd be és kezdd erjeszteni, a már forrásban lévő cefréhez pedig ne keverj frisset.


A kérdésed alapján igen keveset tudsz a cefrézésről úgyhogy – a pálinkád minden leendő fogyasztójának érdekében – először inkább olvass, mert a pálinka nem zacskós leves.


[link]


vagy


[link]

2014. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. aug. 3. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen elméleti "tökéletes" módszerek, amiket csak a nagyon profik (szeszgyárak) alkalmaznak, meg a nagyon amatőrök, akik elolvastak pár netes cikket, és onnantól ők a szakértők.


Régen a gyakorlatban ezt soha nem csinálták így, mert a pálinkakészítés hagyományosan - az árutermelést leszámítva - mindig is a már másra nem használható gyümölcs megmentésének módja volt. (A fáról szedett minőségit étkezésre használták, főleg eladták, ha nem tudták, maguk megették.)


Azzal semmi baj, ha részletekben teszed bele a gyümölcsöt. Azzal se, ha nem mosod meg, vagy puha gyümölcsnél azzal se, ha úgy egyben teszed bele, ahogy van. Csak lassabb lesz az erjedés. (Össze kell vágni pl. az almát, félérett körtét.)

Abból lehet gond, ha nagyobb rothadt foltok vannak a gyümölcsön, vagy ha túl sok idő alatt gyűlik össze az anyag, és az állandó nyitogatástól elmegy a cefrét fedő, rothadást meggátló szén-dioxid. Ameddig láthatóan forr, addig lehet bele pakolni újabb anyagot, de akkor is jobban jársz, ha naponta csak egyszer nyitod ki a fedelet. Ha meg leállt az erjedés, akkor légmentesen lezárod, és főzésig nem nyitod ki.

2014. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:

ma 17:43


...meg vannak azok a nagyon amatőrök is, akik X éven át főznek ugyanolyan rossz (az ő nyelvükön: „nagyon jó”) pálinkát, és onnantól ők a szakértők.


„Régen a gyakorlatban” mocskot erjesztettek és mocskot is ittak. (A magán- és falusi főzdék „hagyományosan” még a hűtőspirált is 100 éves késéssel kezdték el használni.) Nem azért főztek hulladék gyümölcsből, mert úgy jó volt, hanem mert az volt ingyen (= nem volt jó másra).


Beszélgess el ezekkel az évek óta főző „nagyon amatőr” emberekkel az elméleteidről, hátha a végén tanulsz tőlük valamit: [link] A nagy részük ott kezdte, ahol te, aztán rájöttek, hogy van élet a „nagyon jó” pálinkán túl is.

2014. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, ott is van nyilván, aki ért hozzá, és jó pálinkát főz, de az ilyen könyvből főző emberek általában kizárólag "szép" gyümölcsből főznek. A szép pedig az, ami még nem nyomódik az egyszerű megfogástól, nem szottyad, nincs megütődve, nem folyik a ládában, magyarul félérett. Tehát pálinkának még csak megfelelő, de nem tökéletes. Kóstoltam én már ilyen hobbipálinkákat. Csak az volt igazán jó, amibe aromát tett a gazdája. :)
2014. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!