Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meggy "cefre" penészesedés,...

Meggy "cefre" penészesedés, valamit elrontottam?

Figyelt kérdés
Meggyből akartam bort csinálni és több receptet is megnézve készitettem (magokat kiszedtem es a 10-20%át beletörem, összenyomkodtam az érett meggyet, és beraktam egy műanyag tiszta 'aldinarancsos' vödörbe) mind ezt tegnap este de ma viszont egy kevés penész van a tetején pedig elkerültem a rossz gyümölcsöket és tetot is raktam a vödörre (nemnyomtam ra csak raraktam hogy a rovarok nemenjenek bele). Most dobhatom ki az egészet?, mert ugytudom hogy nemkéne penészesnek lennie :S

2014. jún. 27. 11:46
 1/4 anonim válasza:

Ha élesztőt nem adtál hozzá, nem is fog erjedni. A spontán erjedés pedig kerülendő.

A beletört magokkal annyit érsz el, mintha ki se magoztad volna egyeltalán.

2014. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
több mint 10 receptet/praktikát olvastam és sehol sem említik hogy élesztő kéne bele
2014. jún. 28. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha penész van benne, akkor vége sajnos, hiszen még el sem kezdett erjedni. A következő linkeket tudom ajánlani, olvasd ezeket el (a pálinka cefréje szinte ugyanúgy készül, mint ahogy a bort kell megerjeszteni):

[link]

[link]

2014. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, viszont a tetején lévő 2db penészes meggydarabot leszűrtem, és azóta semmi baj vele, az állaga, az illata is kiváló, szerencsémre nem itatódott át az egész cefrén, csak a tetején volt hibás az a 2meggy
2014. jún. 28. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!