Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért lettél antialkoholista?

Miért lettél antialkoholista?

Figyelt kérdés
Mi a problémád az alkohol fogyasztással? Miért nem foglalkoztat a dolog? Hallottál már róla, hogy vannak minőségi, finom italok is, esetleg már kostóltál is már ilyet?

2014. máj. 22. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok antialkolista: Igaz ritkán iszom ,de akkor minőségi italt: ünnep vagy egy finom vacsora mellé szoktam inni. Jó minőségű magyar bor ,és nagyon ritkán egy jó pohár barna sör.

Ami még nálam előfordulhat ha túl ettem magam 1 kupica minőségi pálinka.

35/N

2014. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Számomra rettenetes is az íze, és hiányzik is az az enzimem, ami lebontja, tehát még egészségi gondot is okoz, ha megiszom.
2014. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A gyümölcsöt és cukorféléket sem tudom megemészteni.
2014. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem ittam alkoholt, nem is kóstoltam, de már a szaga sem tetszik. a jó bornak, pezsgőnek sem, töményebb italoknak meg főleg nem. A szénsavas italokat külön kellemetlen fogyasztanom (bár azt azért néha iszom). Azon kívül, hogy tényeg egyáltalán nem kívánom, azért sem iszom, mert nem akarom elveszteni a 100%-os kontrollt, és azért sem, mert tudom magamról, hogy könnyen alakítok ki függőséget, és a családban is több alkoholfüggő van, nem szeretnék én is ebbe a csapdába esni.
2014. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Antialkoholistának azért nem mondom magam, de nem is kedvelem az alkoholt. Hogy miért? Mert nem ízlik és sok alkoholnak nem is szeretem a szagát.

Hallottam róla hogy vannak minőségi italok, kóstoltam már minőségi borokat, pálinkát, drágább árkategóriájú söröket, volt ami ízlett is. De pár kortynál nem tudok többet inni az alkoholos íz miatt. :)

2014. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ja és a pezsgőt utálom. Az az egyetlen amiből a legdrágábbat is hozhatják, sose fog ízleni. Ha csak pezsgő lenne a világon akkor lennék igazi antialkoholista :D

5. voltam

2014. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Több mint 3 éve nem ittam alkoholt. Maximalista vagyok, nálam nem volt olyan hogy csak megiszok egy sört vagy 1 pohár bort, akármilyen drága vagy minőségi is lehetett felőlem.

Ha elkezdtem sörözni akkor fél láda volt az alap de inkább 15 átlagban. Igaz "csak" hétvégén ittam, péntek, szombat. Vasárnap meg egész nap pihentem. Szóval nekem nem hiányzik, nálam nincs mérték tartás, vagy jól hazavágom magam vagy nem iszom semmit. Úgy döntöttem inkább a második és ez így nagyon rendben van :)

2014. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mert rájöttem, hogy jobban utálom a másnapot mint amennyire szerettem a szeszt. Nem tudatos döntés volt, csak egyre kevésbé volt kedvem akár egy sört is meginni.
2014. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Fiatalabb koromban volt hogy nagyon berúgtam, talán kétszer. Utána több mint egy évig egyáltalán nem ittam inkább semmit. De nem is hiányzott. Nem szeretem az alkohol ízét, esetleg egy alacsonyabb alkoholtartalmú koktél belefér, de arra meg lehetőségem nincs már. Nagyon ritkán itthon iszok minimális vodkát valamilyen gyümölcslével, de berúgni nem akarok, akkor meg igazából minek. A minőségi ital kár lenne belém, azt csak az tudja szerintem értékelni aki ismeri az ízeket, én meg nem.

Szerencsére a család sem iszik sokat, anyukám/férjem megiszik kb heti 1-2 gyümölcsös sört így nyáron, apósom absztinens, anyósom szimpátiából nem iszik, apukám nem nagyon szereti. Ráadásul családi összejöveteleken minden második felnőtt vezet.

Sok is benne a kalória, próbálok vigyázni.

2014. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

Sose ittam még és gyűlölöm az alkoholistákat. Ha valakin megérzem a sörszagot, azzal szóba sem állok. Szánalmas embereknek tartom azokat, akik csak alkohol mellett képesek társasági életet élni, igaz, nincs sok ismerősöm, barátom meg kevés van, társaságba pedig nem nagyon szoktam járni.

De attól még tisztán látom a dolgokat.

2014. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!