Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez már káros lenne a pálinkára...

Ez már káros lenne a pálinkára vagy nem lesz baja?

Figyelt kérdés
tudom hogy ilyen nagy szabály hogy töményt ne tároljunk műanyag palackban. most úgy adódott hogy van egy kis házipálinkám 1 liter, olyan 4 hétig lenne kb benne mire elfogyna mert hétvégente lenne csak elővéve ennyi idő alatt is kioldhat a műanyagból káros dolgokat?
2014. ápr. 7. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A PET palacktól semmi baja nem lesz.
2014. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen ilyen pet-re gondoltam, ásványvizes palack viszont és úgy tudtam ez sem tesz jót neki
2014. ápr. 7. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ásványvizes palacktól semmi baja sem lesz, amire vonatkozik a "müanyagba ne tárold", az a különféle müanyag kannák, amik egy része nem élelmiszer tárolására készült.
2014. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

A PET palack nem szeszálló, üdítőital tárolására fejlesztették ki... töményet csak direkt arra való műanyagba töltenek, és az is csak bizonyos alkoholtartalomig van hitelesítve. Huzamosabb ideig PET-ben tárolt pálinkának még akkor is jól felismerhető mellékíze van, ha eleve rossz pálinka volt. De láttam már besárgulni is.


A válasz igen, kioldhat. 2 nap alatt is. De 50 évesen már úgysem tudod majd, miről lettél rákos.

2014. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!