Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » így is káros ez az olcsó...

így is káros ez az olcsó vodka? meglepett

Figyelt kérdés
ma vettem egy alsókategóriás vodkát 1200ft ami erősen kommersz kategóriát képvisel, hipermarketben is legalsó polc. ami meglepett mikor néztem hogy ugyanúgy gabonaszeszből van mint az átlagembernek középkategóriás társai (royal, kalinka) eddig mindig úgy emlékeztem hogy az ilyen olcsóbb italok finomszeszből vannak. kérdésem hogy jobb ez bármivel, vagy ugyanolyan allja kategória? (mindenesetre megkóstoltam, de ízre hozta a finomszeszes vonalat szóval kevergetés lesz a sorsa)
2013. szept. 27. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Gabonából készítik őket. De nyilván nem ugyanolyan a minősége.
2013. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

Igazság szerint minden vodka kötelezően finomszeszből készül (igen, gabonaszesz alatt gabonából készült finomszeszről van szó), csak a finomszesz alapanyaga és minősége változó.


Mikor bejött egy iylen EU-rendelet 1-2 éve, hogy a nem gabonából vagy krumpliból készült vodkákra rá kell írni az alapanyagot a címkére. Ekkor a legtöbb olcsómárka átváltott melaszról gabonára. A tesco gazdaságos vodka pl. egy teljesen jó gabonavodka volt, mikor utoljára lehetett kapni.


Valszeg nem okoz csúnya másnapot, mint a melaszszesz (az mindenféle minőségben híres a másnapjáról, még a 7 ezres francia likőröknél is...), de nem mernék rá garanciát vállalni.

2013. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!