Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van ötletetek melyik ez az ital?

Van ötletetek melyik ez az ital?

Figyelt kérdés

Haverom hozta és elég régen volt meg akkor se figyeltem, hogy mi szóval csak apróságokra emlékszek de azokra se jól. Vele már nem tartom a kapcsolatot ezért nem is kérdezem meg tőle, hogy mi volt az(amúgyse tudná megmondani).

Mostanában az ivászatom nagyjából sörben és scotch-ban merül ki de most nagyon megkívántam(nem tudom miért) viszont nem tudom a nevét és valahogy nincs kedvem 20 üveg piát meg 300 koktélt venni csak azért, hogy rátaláljak.

Tehát a lényeg:

-Zöld, lapos téglatest alakú üvegben volt.(ja tudom, sokat segítek :D)

-Az ital nem vagyok benne biztos de ha jól emélkszek átlátszó volt. Az is lehet, hogy nem de akkor gyenge színe volt.

-Az alkoholtartalma 20% körül volt. Lehet több/kevesebb de 10 és 30 között volt az tuti.

-Elég csajos íze volt. Ezt úgy értem, hogy nem kaparta a torkom mint a scotch pl. inkább talán édeskés volt.

-Szerintem nem ő keverte de nyitva volt az üveg.

-Egzotikusabb neve volt mint pl. tequila, martini, gin tehát ilyesmi.

Egyébként sok fajta italt ittam már nem azért mondom csak égebben még "beb**szni mint állat" most meg már inkább leülni egy füstös kocsmába és elszopogatni egy-két pohár finom piát egy-két jó baráttal vagy egyedül.


2014. márc. 10. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Becherovka?
2014. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ahogy a wikin nézem tuti nem. 38% az alkohol de ami perdöntő, hogy a gyógynövényes italokat messziről kiszagolom és utálom is mint a sza... itt így nem beszélünk. ;)
2014. márc. 10. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
abszint?
2014. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, akkor úgy teszek mintha ez nem trollkodás lenne és válaszolok: nem. Légyszi csak tényleges válaszokat írjatok, már így is elég leharcolt idegállapotban vagyok.
2014. márc. 10. 12:02
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
ouzo?
2014. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, ez 40%-os azt meg úgy ittam mint a vizet az meg nem megy 25% felett.
2014. márc. 10. 14:53
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
jah, bocs, hogy válaszoltam, legközelebb majd írd bele a kérdésbe azt is, hogy csak olyan válaszoljon, aki nagy alkohol szakértő és perfekt ismer téged is, hogy milyen italokat ismersz és mit nem...
2014. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát elsőre én is az Ouzo-t mondanám, mert láttam már zöld tégla alakú üvegben is, és igaz, hogy 40% körül van mind, de nem mondod meg róla, hogy ennyi, ha jó mínőségű. Ánizsos-édeskés az íze.
2014. márc. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
borovicska....
2014. márc. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már nem azért de ha nem tudod a választ miért válaszolsz? Amúgy meg nem kell alkohol szakértőnek lenni, hogy tudd, hogy az abszint nem 20% körüli már nem azért...
2014. márc. 11. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!