Milyen az eredeti színe az abszintnak?
Azért volt gyanús, mert a cannabis bizonyos fajtái be vannak tiltva. Akkor nem lehetett abból készíteni italt, még is így van reklámozva és szerintem az nem volt igazi, ennyi.
Na de akkor, ha az eredeti színe az abszintnak zöld, akkor más milyen színű biztos, hogy utánzat? Vagy, ha létezik átlátszó akkor az miért nem zöld? Nem értem.
Az árnyalata és a valódisága között nincs kőbe vésett összefüggés, mivel pl. az sem ritka, hogy egy rossz
(de igazi) színtelen abszintot ételfestékkel tesznek eladhatóbbá (Pernod 68, La Fée Parisienne, Lemercier Green Demon, stb.)
Általánosan elmondható az is, hogy ha egy „abszint” kívül esik a hagyományos piros-fehér-zöld hármason (a zöldbe jelen esetben a kimondottan sárgás is belefér), akkor az szinte soha nem abszint (fokozottan érvényes ez a bizarrabb színekre, pl. cián, fekete), de ahogy előttem is leírták, a „jó” szín a legkevésbé sem garantálja az igazi abszintot (ahogyan a magas ár sem).
Aranyszabály viszont, hogy egy ételfestékes márka (akár tényleges abszint, akár hamisítvány) mindig gyenge minőségű. Az ételfestéket sajnos hozzáértés nélkül nem mindig lehet felismerni, pl. a Pernod árnyalata sikerrel átverte az európai bartenderek többségét (az EU-ban nem kötelező részletezni a címkén az összetevőket.)
A „Cannabis Absinthe” valóban egy az egyben fantázianév, semmire nem kötelezi a gyártót se a „Cannabis”, se az „Absinthe” része. Azt tölt az üvegbe, amit akar. Az abszint nincs a szabályozott italfajták közt.
Szerintem simán lehet bele tenni Cannabis származékot, csak hatóanyag nélkül vagy csökkentet hatóanyaggal.
Például a Coca-Cola is:
Élénkítőszerek a receptben[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]
Az italnak azért adták a Coca-Cola nevet, mert az eredeti recept élénkítőszerként tartalmazott dél-amerikai kokalevél kivonatot, amelyből a kokain is származik. Ízesítőnek a recept kóladiót használt, amelyből az ital koffeintartalma is származott.[11] Pemberton receptje szerint egy gallon (3,8 liter) kólasziruphoz öt uncia (140 gramm) kokalevelet kellett keverni. Candler 1891-es receptje ezen lényegesen változtatott, és csak tizedannyi kokalevelet írt elő. Az 1903-as receptváltásig egy pohár Coca-Colában nagyjából kilenc milligramm kokain volt.[12] 1904 után friss kokalevelek helyett a Coca-Cola már kokainkivonás utáni leveleket használt, és a kokainszint mikroszkopikus méretűvé csökkent.[13][14] A Coca-Cola a mai napig is ilyen narkotikummentes kokaleveleket használ a kólaszirup gyártásához.[15][16] A kokalevél kivonatot a Stepan Company gyártja, az USA New Jersey államában található maywoodi gyárában. Ez a gyár az egyetlen az országban, amelynek engedélye van a kormánytól a kokalevelek importálására és feldolgozására.[17]
Szóval akkor tehet az absintbe is cannabist, csak gondolom már ki van vonva belőle az anyag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!