Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Letudnátok nekem írni a...

Lajos 68 kérdése:

Letudnátok nekem írni a kukorica whisky receptjét lépésről lépésre?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
nem xd
2013. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MBS válasza:

Hát ha jól tudom 80%-a kukorica. Gondolom raknak mellé még valamennyi rozst, bár ez gondolom fajtától függ. Gondolom valamennyi árpa is kell hozzá, meg az élesztő.


Aztán gondolom hagyni kell csírázni valameddig, majd utána gondolom meg kell őrölni valahogy, péppé. Utána a pépre forró vizet kell önteni, majd hagyni, hogy lehüljön. Aztán mehet hozzá az élesztő. Valamin szerintem át is kéne szűrni, hogy a szilárd anyagok ne kerüljenek bele. Mondjuk nem tudom otthon mibe tudnád lepárolni. Illetve nagyon érlelni sem tudod. Erre voltál kiváncsi vagy szimplán az érdekelt, hogy hogyan készül? Mert kétlem, hogy ezt otthon meg tudnád csinálni. Inkább vedd meg boltban...

2013. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MBS válasza:
Ja és ez eléggé hiányos leírás csak most gyorsan lett megírva.
2013. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Több módszer létezik a készítésére, az egyik: az őrölt kukoricát péppé főzik, majd 55-65 C vízben árpamalátával cukrosítják. Ha kihűlt, beoltják élesztővel, savazzák, majd hagyják erjedni. Lepárláskor 80%-nál nem desztillálják erősebbre. Egy részüket érlelik tölgy hordóban, más részüket érleletlenül fogyasztják. Ez érleletlennek borzasztó erős íze van, volt szerencsém kóstolni.
2013. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!