Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van sok sörben kukorica...

Miért van sok sörben kukorica dara?

Figyelt kérdés

épp most jöttem haza a tescoból, gondoltam, ha ott vagyok, veszek vmi jó kis sört, leemeltem egy stella artois-t, és nézem, h van benne kukorica dara... de pl. tuborgban is van, és az sem egy legolcsóbb sör, miért van, hogy szinte egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan 300ft alatti sör van, amiben nincs kukoricadara, és árulják tescoban, vagy más hipermarketban.

más országokban is ilyen arányban vannak a darások, vagy csak nálunk van ez így?


2013. ápr. 24. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenhol így van az olcsó söröknél, bár azért nem kell 300-ig menned. Pl. A sima Soproniban van kukoricadara, de az 1895-ösben pl. nincs. Gondolom így jóval olcsóbb.


Amúgy jó tizenöt éve egy üzemlátogatáson elmondta a szaki, hogy az olcsó sörökbe szinte mindig tesznek, legfeljebb nem vallják be.

Manapság már rá kell írni, hogy mi van benne. De régen nem kellett ráírni, de attól még ugyanúgy benne volt.

2013. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Stellaról nem gondoltam volna, azt hittem az már márkásabb sör. Bár ritkán iszom sört, így nem sokat nézegettem, de mint említettem tudok a dologról.
2013. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha sört vennél, nem lenne benne, de te szemetet vettél, sör néven.
2013. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ilyeneket vegyél:

[link]


[link]

2013. ápr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hehe én is pont most vettem 3 üveg stellát próbaképp, engem inkább az döbbentett meg a kukoricán kívül hogy oda van írva az összetevőkhöz hogy E224... Mi a francért raknak egy sörbe ilyesmit?! Drága az ára, többet biztos hogy nem veszek ilyen sört.
2013. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"A Heineken, a Budweiser és a Guiness sörgyár vezérigazgatói beülnek egy kocsmába. A Heineken vezér kér egy Heinekent, a Budweiser vezér egy Budweisert, a Guiness vezér pedig egy csésze teát. A Heineken-es megkérdi a Guiness-est:

- De hát hogyhogy teát kértél?

Mire a Guniess-es:

- Ha ti sem isztok sört, akkor én sem kérek..."


Vajon ennek a viccnek mekkora a valóságalapja?

2013. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

csak az itthon főzött licenszelt sörökbe pakolnak kukoricadarát. Ugyanis a kukoricadara olcsóbb mint az árpa vagy a búzamaláta. Ezt is kispórolják, de bezzeg aztán eladják 300 forintos Stella ként.


Csehországban főzött Budweiser jó és viszonylag olcsó is. Staropramen, és Kronenbourg szintén. De a általában a külföldön (Németország, Csehország) főzött sörökbe nem rondítanak bele kukoricadarával.

2013. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha egy azonos márka egyik országban gyártott sörébe tesznek, a másikba nem, akkor az nem sérti a licencet?
2013. ápr. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

a franc se tudja. Itthon a Tuborgba/Stellába pakolnak, de Prágában nem találtam kukoricadarásat a fentiek közül egyikben se. Meg úgy nagyjából semmiben se, csak a 100 forintos kategóriában.


Sőt, az itthon főzött Kozelben nincs kukoricadara mégis olyan mint a mosogatólé. A kinti eredeti cseh Kozel simán világszínvonal. Itthon mindenből a szart árulják.


Whiskey színvonal is a béka segge alatt van, nem lehet kapni jóformán sehol például Taliskert , csak ilyen ballantine's, johhnie walker stb szarokat.

Pedig azért elég ismert a Talisker, de nem. Vegyél paraszt black labelt 10 ezerért, azt közbe 5 rugót ha ér.

2013. ápr. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Régen az egyik kedvenc söröm a Holsten volt, kb 10 éve még rá volt írva, hogy a német tisztaságitörvény szerint készül. Most már nincs ráírva, van is benne kukoricadara és Szeribában készül. Ihatatlan.

Ennyit a licennszről... A licensz dolgot csak akkor veszik komolyan, ha más cégnek adják el, ha azonos a gyárak tulajdonosa, szarnak rá, ide kelet-EU-ba jó lesz így is.

Multkor vettem slovák söröket: (Urpiner, Saris) a felirat szerint nincs bennük kukoricadara és az ízük szerint sem voltak rosszak, pedig ott is kínálat alján helyezkednek el.

2013. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!