Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mire szolgál a "fék" a az...

Mire szolgál a "fék" a az erős alkoholok ivásánál?

Figyelt kérdés
Rengetegszer hallom és látom, hogy a közepesen erős [40-45%] piákat "fékkel" isszák. Azt hittem eddig, hogy ez valami, ami csökkenti az alkohol hatását, legalábbis rövid időre. De ahogy elnéztem, mindenféle szénsavas cuccot használnak erre a célra, hogy energiaitalról már ne is beszéljünk, és a szénsav tudtommal csak gyorsítja az alkohol felszívódását. Nem értem, akkor mire, mi a fék?
2013. márc. 9. 18:06
 1/3 intrepid ***** válasza:
Hígítja, hogy ne olyan töményen nyeld le.
2013. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na de akkor belekevernék a piába nem? Ezek meg úgy isszák, hogy két korty pálinka, kis idő, majd egy kis korty kóla vagy valami, majd ismét elölről... Aztán lehet hogy csak mifelénk részegeskednek így az emberek.
2013. márc. 9. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem a kérdésedet. Ha összeöntik, akkor egy long drink-et kapnak, ha külön isszák akkor shoot-ot. Én is mindig külön iszom. Előbb a feles, aztán a kísérő. Például hogy ne marja a torkomat, vagy hogy ne legyen alkohol íz a számban.
2013. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!