Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Letudná nekem írni valaki a...

Letudná nekem írni valaki a Tescos Vodka összetevőit?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Víz, finomszesz? aroma. Mint minden kommersz szeszesital
2013. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Metil alkocol van benne ?
2013. márc. 2. 14:55
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Metil alkohol??? Az egy súlyos méreg. Hogy is jut ilyesmi az eszedbe?
2013. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm aki ilyet ivott elég nagy menyiségben és egyszerűen nem látott. Később halottam, hogy a metilalcohol az okozhat ilyet italban
2013. márc. 2. 15:39
 5/11 Phoney ***** válasza:

Minden vodka vízből és szigorított tisztaságú mezőgazdasági finomszeszből áll. Mikor utoljára találkoztam tesco vodkával (kb. fél éve, mert újabban nem lehet kapni), egy korrekt, nagyon tisztára főzött gabonavodka volt, az ára másfélszeresét is megérte volna.


Valamennyi metanol minden alkoholos italban van, de a vodkában maximum 10 g/hl metanol lehet, ami nagyon alacsonynak számít, pl. a pálinkában fajtától függően 100-120× ennyi engedélyezett ( [link] )

2013. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ChrisM ***** válasza:

A haver valószínűleg valami energiaitallal keverte, akkor előállhat nagyobb mennyiségű metanol, ami a leírtakat produkálja.


Anno osztályfőnököm (kémiatanár) mesélte, hogy az egyetemen összekevertek vodkát pezsgővel és red bullal, na annak is pont ez lett az eredménye.

2013. márc. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
lehet, h most fullhülyeséget mondok, mivel csak feltevéseket fogalmazok meg, de mitől keletkezne metil alk. etilből, ha energiaitallal keverik? és hova távozik a metilgyök az etanolból? egyébként nem egy kocsmában/szórakozóhelyen van úgy, h konkrétan együtt adják a 2-t, ha ilyen hatása lenne, nemhiszem h ilyen közkedvelt lenne a fogyasztása, sztem a kémiatanárotok csak szivatott titeket, vagy pedig olyan ergya alapanyagokból készült a cula, amiben alapból volt metilalk. elég sok
2013. márc. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Phoney ***** válasza:

ma 00:22

Természetesen semmitől. Ha az alkoholból metanol keletkezne az energiaitaltól, akkor a mai fiatalok fele már megvakult volna...:)

2013. márc. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ChrisM ***** válasza:

Olvassatok egy kicsit utána, hogy miért figyelmeztetnek a legtöbb országban arra, hogy energiaitalt semmiképpen nem fogyasszanak alkohollal (van, ahol be is van tiltva).


Nem csak a metanol előállása okoz persze problémát, de azt jó tudni, hogy egyrészt okosan elő tud állni szénből, oxigénből és hidrogénből katalizátor jelenléte mellett, másrészt az aszpartámból is lebomlik.


Amúgy a "vakság" csak addig tart, amíg fel nem oldódik a szervezetben, tehát nem összekeverendő pl. a csehországi metanol-üggyel, amikor effektíve metil-alkoholból volt a vodka, attól tényleg megvakultak.

2013. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Phoney ***** válasza:

A metanol csak maradandó látáskárosodást okoz. Ideigleneset nem.


Keverni azért nem szabad őket, mert akkor mindkettőből (főleg alkoholból) többet bírsz meginni, mint normális esetben, később is fáradsz el, ezért tovább is vagy képes inni, és végül egyszerre lehet alkohol- és koffeinmérgezésed. Pedig az külön-külön sem kúl.


Keress már nekem legalább 1 komolyabb írást, ami azt taglalja, hogy alkohol és energiaital keverésekor metanol keletkezik (vagy bármi más, ha már itt tartunk). Ne fáradj, nem létezik ilyen.

2013. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!