Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Apukám alkoholista e szerintetek?

Apukám alkoholista e szerintetek?

Figyelt kérdés
Minden este megiszik egy fél üveg bort de mellette eljár dolgozni csinál nekem kaját és aztmonta hogy így vezeti éle a stresszt de azt meg nem bírja ki h ne igyon egy napig mert akkor ideges és ha szóvá teszem h az egészségi állapota rosszabb lessz akkor egyből ideges és azzal jön h ő nem alkoholista és h én szabályzom de nem érti meg h az ő érdekében mondom hanem becsapja az ajtomat meg idegkitörései vannak csapkod dobál és én nem azt montam h ne igyon csakhogy ne rendszeresen

2013. jan. 26. 00:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Egy VOLT alkoholista" -nak.

Ki kell, hogy ábrándítsalak. Volt alkoholista nem létezik, csak "száraz" alkoholista. Aki alkoholista volt, az is marad.

Egy száraz alkoholista.

2013. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
Nagyon rendes apád van, fogadd el így, amilyen, úgy sem tudsz változtatni rajta, és fél üveg bortól nem lesz senki sem részeg, ha csapkod, akkor az azért van, mert alapból is ideges természetű lehet.
2013. febr. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

az alkoholizmusra van egy nagyon jó mondás ami szerintem meg álja a hejét.

-nem az az alkoholista aki minden nap megiszik 2 liter bort hanem az aki, egy pohárral nem iszik meg és rosszúl van.



ha apukád igy vezeti le a sterszt az nem jó megoldás, mert az alkohol nem kiut hanem zsák utca.


"de azt meg nem bírja ki h ne igyon egy napig mert akkor ideges"


ez például egy elvonási tünet


reggel nézd meg mikor felkel, hogy nem-e remeg a keze.


ha igen, akkor durván az.


egyébként amit leirtál apukád jellemzésében hogy ideges meg csapkod ha megemlíted neki hogy ne igyon, ez tipikusan alkoholistákra jellemző, hogy tagad és nem ismeri el. olyan minta a dohányosnak mondod tegye le a cigit az is ugyan ezt reagálná rá.

2013. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
de am aztmondja ha alkoholista lesz akkor majd kér segítséget és mindig aztmondja h a maradékot issza meg és az is bosszanto h aztmondja h nem igy vezeti le a stresszt hanem ez neki jo érzés meg ilyenek
2013. febr. 14. 18:02
 25/25 Elisabeth07 válasza:
Igen, ez alkoholizmus. Addiktológián dolgozom, sajnos naponta látom ezt. Remélem talál más megoldást.
2016. dec. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!